Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

atıksu arıtmada denitrifikasyon sorunu

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında demetyarşı tarafından paylaşıldı.

1. demetyarşı

demetyarşı CMNet Üyesi

tekstil endüstri atıksuyunda, karbon eksikliğinden dolayı biyolojik arıtmada sorun yaşıyoruz. sisteme karbon kaynağı olarak metanol vermeyi planlıyoruz.bunun dışında başka karbon kaynağı olarak kullanabileceğimiz maddeler nelerdir acaba.. şimdiden teşekkürler..

2. onurdalici

onurdalici CMNet Üyesi

Cevap: atıksu arıtmada denitrifikasyon sorunu

etanol yada asetik asitte kullanabilirsin. Maliyetlerini bilmiyorum fakat en iyi verimi etanolle sağlarsın. Kolay gelsin

3. ADEMKONUK

ADEMKONUK Misafir

debin yada işletmen hakkında bilgim yok fakat mezbehalardan kan vs kullanabilirsin

4. Balaban Murat

Balaban Murat CMNet Üyesi

mezbahaneden kan kullanırsan KOI nin istenilenden yüksek çıkmasına neden olabilir

5. Mustafa Parlayıcı

Mustafa Parlayıcı CMNet Üyesi

yakınlarınızda şeker fabrikası varsa onların atıksularınıda alabilirsiniz ama belli bir ölçek belirlemeniz gerekir.

atıksu arıtmada denitrifikasyon sorunu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Preanoxic Denitrification ( Ön -denitrifikasyon,Ludzack- Ettinger Prosesi ) Tasarımı

Arkadaşlar pre anoksik denitrifikasyon prosesi hakkında tasarım örneklerine ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim..İyi günler.
  2. Atıksu arıtma bakteri sorunu acil..

1)Atık su arıtma proseslerinde varolan bakteriler hangi durumlarda şoka girerler.? 2)Şoka giren bakteriler ölürmü yoksa yaşar mı ? Neden ?
  3. Atıksu Arıtmada Kullanılacak Pompalar

Terfi ,Sirkülasyon,dozaj,tahliye pompaları seçiminde marka aramalımıyım yoksa herhangi bir marka ve model işimi görsün yetermi demeliyim.Markalara göre ne gibi sıkıntılarla karşılaşabilir ne gibi işletme sorunlarına sebep olurum.Piyasadaki pompalardan avantajlı olanlardan örnek veya link vermek mümkün olurmu.Yada ben şu markayı kullandım hiçbir sorunla karşılaşmadım yada tam tersi.Deneyimli...
  4. Atık su arıtmada yeni teknolojisi

Merhaba arkadaşlar, Forumda yeniyim umarım konuyu doğru bir alanda açmışımdır :) Ben moleküler biyoloji ve genetik mezunuyum daha sonrasında biyomühendislik bölümünde devam edip çevre teknolojileri üzerine uzmanlaştıktan sonra üzerine ar-gesini yaptığım projemin inovasyon hayalimi gerçekleştirdim. Çoğumuz atık su arıtma bakterilerini tanıyoruz.. Üretimini gerçekleştirdiğimiz projemde ki...
  5. Kimyasal arıtmada sülfat sorunu

Ortalama 250-300 Metreküp / gün debiye sahip bir atıksu arıtmaya sahibim ve bir türlü sülfat oranında sağlıklı sonuç elde edemiyorum ilk analizimde 16.3 sonrasında 95 çıktı ben alüminyum sülfatı düşürdüm bu seferde 317 çıktı nerde yanlış yapıorum acaba yardımcı olabilecek yada bana bir sistem önerebilecek varmı :(