Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu Arıtmada Kullanılacak Pompalar

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Mehmet Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Kılınç

Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

Terfi ,Sirkülasyon,dozaj,tahliye pompaları seçiminde marka aramalımıyım yoksa herhangi bir marka ve model işimi görsün yetermi demeliyim.Markalara göre ne gibi sıkıntılarla karşılaşabilir ne gibi işletme sorunlarına sebep olurum.Piyasadaki pompalardan avantajlı olanlardan örnek veya link vermek mümkün olurmu.Yada ben şu markayı kullandım hiçbir sorunla karşılaşmadım yada tam tersi.Deneyimli arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa memnun olurum.

2. Cengiz İşleyen

Cengiz İşleyen CMNet Üyesi

bulunduğunuz yerde servisi olması önemlidir.

3. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

İlk aklıma gelen markaları aşağıda sıraladım.Önemli olan seçtiğiniz ürünün istediğiniz kapasiteyi karşılaması,malzemesinin uygun olması,enerji sarfiyatının uygun olmasıdır.Bunun yanında marka güvenilirliği,servis ve garanti koşulları da önem taşımaktadır
    Pompalarda: city pumps,ebara,ksb,grundfos,standart
    Dozlama pompalarında: seko,emec,doseuro
    Bloverlarda:FPZ,Seko,Hibon,Robuschi

4. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Sisdoz, Wilo, Seko, Standart Pompa gibi firmalarda bahsettiğiniz ürünler mevcut. Kalitelidir.

5. MÇK

MÇK CMNet Üyesi

Biz çok uzun zaman olmamakla birlikte flygt kullanıyoruz,bir sıkıntısını görmedik.Kullananlar tarafından tavsiye edilmişti.Hangi marka alırsanız alın frekans konvertörlü alın.

6. Canan Mete

Canan Mete CMNet Üyesi

pompların seçiminde daha çok marka yerine atıksuyun karakterini göz önünde bulundurun,
    Atıksuyun içerisinde korozij yapıda metaryallerin bulunup bulunmadığı, pompanın parça geçirğenliği önce bunlar dikkate alınmalı
    daha sonra mevcut bütçenize göre kaliteli veya biraz daha uygun fiyatlı bir pompa seçilebilir.
    Yanlış pompa seçerseniz hangi marka olursa olsun uzun süre dayanmayacaktır.

7. Mk1453

Mk1453 CMNet Üyesi

Genel olarak;

Terfi pompasında Ebara
    Geri devirde Grundfos
    Dozlamada seko emek
    Blowerda Eta Robushi
    Havalı pompalarda Werder Air kullanıyoruz.

Tabi proses suyun durumuna göre ekipman seçimi yapmalısınız.

8. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

SİSDOZ DOZLAMA SİSTEMLERİ ÜRETİM ve PAZARLAMA LTD. ŞTİ' olarak ürün gamımızla her zaman doğru ve güvenilir ürün seçimimizle yanınızdayız.
    Destek için; hazelcelik@sisdoz.com.tr den iletişime geçebilirsiniz.

Dalgıç grubunda HOMA, CITY Pumps
    Dozlamada ve transferde KONTRA, PRODOZ, PULSAFEEDER, IWAKI, ALBIN, DEMA, SEEPEX, BÖRGER,PUTZMEISTER
    Blowerda AERZEN, FPZ
    Turbo Blowerda HOWDEN
    Havalı pompalarda GRACO
    Difüzörde GUMMI JAEGER
    Dezenfeksiyonda HYDRO, TROJAN UV, OZONO
    Parçalayacılarda SEEPEX, BÖRGER, JWC
    http://www.sisdoz.com.tr

9. onurdalici

onurdalici CMNet Üyesi

Evsel Nitekli Atıksu için Flygt, Grundfos Yerli olarak Standart Pompa İçme suyu için Grundfos ve Wilo derim

Atıksu Arıtmada Kullanılacak Pompalar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Anaerobik arıtmada pH ve amonyak inhibisyonu

itüdergisi/d mühendislik Cilt:5, Sayı:1, Kısım:1, 3-14 Şubat 2006 [SIZE="3"][COLOR="Red"]Anaerobik arıtmada pH ve amonyak inhibisyonu Nursen ÖZ ELDEM*, İzzet ÖZTÜRK İTÜ İnşaat Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, 34469, Ayazağa, İstanbul Özet Amonyağın inhibe edici konsantrasyonlarına alıştırılmamış floküler ve granüler aşılarla karakterize edilen farklı...
  2. Santrifüj pompalar

1. 1. SANTRİFÜJ POMPALARIN İŞLETMEYE ALINMASI a) Tesisat ve pompaların akışkan ile doldurulması: Birkaç istisna dışında hiçbir santrifüj pompa içi su ile doldurulmadan ve içindeki hava tahliye hava tahliye edilmeden çalıştırılmamalıdır. İstisnalar, kendini çalıştıran pompalar ve yüksek kapasiteli düşük basınç ve hızla çalışan pompalardır. Doldurma bu durumda çalıştırma ile...
  3. atıksu arıtmada denitrifikasyon sorunu

tekstil endüstri atıksuyunda, karbon eksikliğinden dolayı biyolojik arıtmada sorun yaşıyoruz. sisteme karbon kaynağı olarak metanol vermeyi planlıyoruz.bunun dışında başka karbon kaynağı olarak kullanabileceğimiz maddeler nelerdir acaba.. şimdiden teşekkürler..
  4. Atık su arıtmada yeni teknolojisi

Merhaba arkadaşlar, Forumda yeniyim umarım konuyu doğru bir alanda açmışımdır :) Ben moleküler biyoloji ve genetik mezunuyum daha sonrasında biyomühendislik bölümünde devam edip çevre teknolojileri üzerine uzmanlaştıktan sonra üzerine ar-gesini yaptığım projemin inovasyon hayalimi gerçekleştirdim. Çoğumuz atık su arıtma bakterilerini tanıyoruz.. Üretimini gerçekleştirdiğimiz projemde ki...
  5. Pitbull tip pompalar

5444WCly7l0