Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu deşarjı konulu çevre izni

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Arzu Akbunar tarafından paylaşıldı.

1. Arzu Akbunar

Arzu Akbunar CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba;
    Atıksu deşarjı konulu çevre izni için Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği İdari Usuller Tebliğinin Ek-1 nde yer alan Atıksu Deşarjı teknik bilgiler listesinde 12. maddede yer alan ilgili yönetmeliklere uyulacağına dair taahhütname de hangi yönetmeliklere yer vereceğim. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Danışmanlığını yapmış olduğumuz bir otel için çevre izni başvurusunda bulunacağım ve az bir sürem kaldı..

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ben daha önce başvuru yapmıştım şuan değerlendirme aşamasında ama ben öyle taahütnameye birşey eklemedim.gözümden mi kaçtı bilmiyorum.bende de soru işareti oluştu.

3. Arzu Akbunar

Arzu Akbunar CMNet Üyesi

daha önce bende atık su deşarjı konulu çevre izni başvurusu yaptım hatta çevre izni aldığımız tesislerde var. İlk kez eksiklik olarak istendi bu taahhütname. Ben de su kirliliği kontrolü yönetmeliği ve çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hak. yön. baz alarak hazırlayacağım. Bu konuda bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim yine de.

4. S.Gönenç Çalıcı

S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

Hangi İl Müdürlüğü istedi ?

5. Arzu Akbunar

Arzu Akbunar CMNet Üyesi

6. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Ya bu taahhütnamelere bizim imzamızı attırmaları bana çok saçma geliyor. Otel imzalıyor taahhütnameyi ıslak imza ile tamam. Ama sisteme yüklerken biz de imzalıyoruz. Faaliyet sahibi hadi uymadı taahhüt ettiği şeye ? E senin benim tesis ile ilgili hiç bir yetkimiz yok ki uygulatalım ? Sen tavsiye ettin ama uymadı diyelim. Taahhütnamede yapacağım deniliyor neticede. Bu saçma bir şey bence.

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Deşarj standartlarının olduğu tablodaki değerlerin aşılmayacağına dair taahütname yeterli olur kanısındayım.

8. Kerem Şenel

Kerem Şenel CMNet Üyesi

2 ay önce yaptığım çevre izni başvurusunda benden de taahhütname istenmişti. Taahhütnameye,
    "SKKY, SKHKKY ve 2872 sayılı Çevre Kanunu ve bu bağlamda hazırlanmış tüm yönetmelik hükümlerine uyacağımı kabul ederim." diye yazarak firma yetkilisine (sahibine) imzalatıp notere onaylattıktan sonra sisteme yükledim. Deşarj + Emisyon için izni almak istediğimizden öyle olması gerekiyordu.. Burada bizim bu belgeyi yüklerken imzalamamız sadece sistemde geçerlilik kazanması için böyle bir belgenin var olduğuna şahit olmak gibi bişey bence.

9. Arzu Akbunar

Arzu Akbunar CMNet Üyesi

Atıksu deşarjı konulu çevre izni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Emisyon konulu çevre izni

Deşarj için başvuracağız ancak Emisyon için de Çevre İzni kapsamında ya muafız ya da başvuru yapmamız gerekiyor. Konu şu ki Emisyon ile ilgili işletmenin elindeki tek belge kazanlarının kullanma kılavuzu. Büyük ihtimalle muaf olacaklar çünkü öyle yüksek kapasiteli kazanlar değil ( LNG için sınır 2 MW olduğu düşünülecek olursa ) ancak bu konudaki geçerli rapor nedir ? Makina Mühendisleri...
  2. Atık Deşarjı Konulu Çevre İzni - Yavuz Gördük

TUÇEV Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi Sueno Hotel Ekim-2012 Arkadaşlar, Yavuz Gördük Bey' in "Atık Deşarjı Konulu Çevre İzni" adlı sunumu ekte bilgilerinize sunulmuştur.
  3. Derin Deniz Deşarjı Konulu Çevre İzni - Yavuz Gördük

TUÇEV Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi Sueno Hotel Ekim-2012 Arkadaşlar, Yavuz Gördük Bey' in "Derin Deniz Deşarjı Konulu Çevre İzni" adlı sunumu ekte bilgilerinize sunulmuştur.
  4. Atıksu konulu çevre izni

arkadaşlar merhaba, atıksu konulu çevre izin başvurusu için ne gibi belgeler isteniyor. bu konuda daha önce başvuru yapan varsa yardımlarınızı rica ederim. şimdiden teşekkürler
  5. Emisyon konulu çevre izni hakkında

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, Danışmanlığını yaptığım firma için emisyon ve atıksu konularında çevre iznine başvuru yapacağım. Birçok bilgiyi sisteme girdim ancak özellikle emisyon konusunda son kısımda raporun yüklenmesi var. Bu raporu yüklerken nasıl bir format izleyeceğim yardımcı olursanız sevinirim. Yani tek bir word belgesinde toplamak istersem konu başlıkları neler olacak ?...