Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu deşarjı konulu çevre izni

Konu, 'ARŞİV' kısmında Arzu Akbunar tarafından paylaşıldı.

 1. Arzu Akbunar

  Arzu Akbunar CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba;
  Atıksu deşarjı konulu çevre izni için Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği İdari Usuller Tebliğinin Ek-1 nde yer alan Atıksu Deşarjı teknik bilgiler listesinde 12. maddede yer alan ilgili yönetmeliklere uyulacağına dair taahhütname de hangi yönetmeliklere yer vereceğim. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Danışmanlığını yapmış olduğumuz bir otel için çevre izni başvurusunda bulunacağım ve az bir sürem kaldı..
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Ben daha önce başvuru yapmıştım şuan değerlendirme aşamasında ama ben öyle taahütnameye birşey eklemedim.gözümden mi kaçtı bilmiyorum.bende de soru işareti oluştu.
   
 3. Arzu Akbunar

  Arzu Akbunar CMNet Üyesi

  daha önce bende atık su deşarjı konulu çevre izni başvurusu yaptım hatta çevre izni aldığımız tesislerde var. İlk kez eksiklik olarak istendi bu taahhütname. Ben de su kirliliği kontrolü yönetmeliği ve çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hak. yön. baz alarak hazırlayacağım. Bu konuda bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim yine de.
   
 4. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

  Hangi İl Müdürlüğü istedi ?
   
 5. Arzu Akbunar

  Arzu Akbunar CMNet Üyesi

 6. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Ya bu taahhütnamelere bizim imzamızı attırmaları bana çok saçma geliyor. Otel imzalıyor taahhütnameyi ıslak imza ile tamam. Ama sisteme yüklerken biz de imzalıyoruz. Faaliyet sahibi hadi uymadı taahhüt ettiği şeye ? E senin benim tesis ile ilgili hiç bir yetkimiz yok ki uygulatalım ? Sen tavsiye ettin ama uymadı diyelim. Taahhütnamede yapacağım deniliyor neticede. Bu saçma bir şey bence.
   
 7. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Deşarj standartlarının olduğu tablodaki değerlerin aşılmayacağına dair taahütname yeterli olur kanısındayım.
   
 8. Kerem Şenel

  Kerem Şenel CMNet Üyesi

  2 ay önce yaptığım çevre izni başvurusunda benden de taahhütname istenmişti. Taahhütnameye,
  "SKKY, SKHKKY ve 2872 sayılı Çevre Kanunu ve bu bağlamda hazırlanmış tüm yönetmelik hükümlerine uyacağımı kabul ederim." diye yazarak firma yetkilisine (sahibine) imzalatıp notere onaylattıktan sonra sisteme yükledim. Deşarj + Emisyon için izni almak istediğimizden öyle olması gerekiyordu.. Burada bizim bu belgeyi yüklerken imzalamamız sadece sistemde geçerlilik kazanması için böyle bir belgenin var olduğuna şahit olmak gibi bişey bence.
   
 9. Arzu Akbunar

  Arzu Akbunar CMNet Üyesi