Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu havalandırma sistemi video

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Mustafa K. tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

RZGgb4ox_Sg

TT-200 Aerator Nedir?
    etbQZLSBWSw

Fatih Özcan bunu beğendi.
  2. Hande Öztürk

Hande Öztürk CMNet Üyesi

Merhaba, belki komik bir soru olacak ama merak ettim sormak istiyorum.
    Aerator suyun belli bir kısmına etki ediyor gördüğüm kadarıyla yani koca bi atık su havuzunda bu işlem nasıl uygulanıyor?
    Havuzun tümünde mi bu sistem döşeli?
    Staja henüz çıkmadığım için bu konulardan uzağım beni aydınlatmanız dileğiyle :hhhhhh:

3. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Hande Hanım havuz içindeki su sirkülasyon olmaktadır

4. Hande Öztürk

Hande Öztürk CMNet Üyesi

Hala koca havuza nasıl yettiğini kestiremiyorum sirkülasyonda belli bir kısma kadarmış gibi geliyor bana daha öğreneceğim çok şey var :)
    Teşekkür ederim :)

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

ilgili videolar da güzelmiş. internet bir derya..

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Difüzörlü Havalandırma sistemi

DİFÜZÖR SİSTEMLERİ

Difüzör sistemleri atıksu arıtma tesislerinde, biyolojik arıtma havuzları tabanına yerleştirilen ve blowerlardan sağlanan havayı havuz içerisine homojen ve küçük kabarcıklar halinde verilmesini sağlamak amacı ile kullanılan ekipmanlardır. Böylece atıksu içerisindeki Oksijen çözünürlüğü maksimum düzeyde olacak ve yüksek arıtma verimine ulaşılacaktır. Difüzörler havuzların tabanına, ana hava hattından alınacak olan branşmanlar üzerinde monte edilir.
    Atıksu arıtma tesislerimizde ve paket arıtma tanklarımızda kullanılan difüzörler genellikle 5 m3/h yada 10 m3/h kapasiteli ve kauçuk membranlı disk tipi difüzörlerdir.

diffuser1.jpg

diffuser2.jpg

Atıksu havalandırma sistemi video konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Izmir atıksu arıtma sistemi

İzmir Atıksu Arıtma Sistemi detaylı olarak anlatılmaktadır...
  2. SBR atıksu arıtma sistemi

SBR arıtma sistemi hakkında bilgisi veya hakkında elinde döküman olan var mı ?
  3. Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi

Müdürlükten gelen bir yazıda, online.cevre.gov.tr adresinde bir de Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi uygulaması hazırlanmış. (Baktım henüz böyle bir uygulama göremedim). Arıtma tesisimize ait verileri bu sisteme yükleyecek ve güncellemesini sağlayacakmışız. Yazıyı başka alan ya da uygulamayı gören var mı?
  4. Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi

Arkadaşlar bildiğiniz üzere, Çevre Bilgi Sistemi altında Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi mevcut. Bu sistem üzerinden atıksu üreten tesislerin (belediye, OSB, Münferit Sanayi vb.) sisteme atıksu ile ilgili verilerini girmesi gerekiyor. Bizim danışmanlığını yapmış olduğumuz bazı firmalar OSB içerisinde, OSB içerisinde olan firmalar bu veri girişini yapmak durumunda mı? Çünkü OSB...
  5. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?