Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu miktarı hesabı

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında halimusta88 tarafından paylaşıldı.

1. halimusta88

halimusta88 CMNet Üyesi

endüstriyel atıksu arıtma tesisi projelerinde oluşacak atıksu miktarları kapasite hesabına göre hesaplanması gerekmektedir. Ben hazır beton tesisine ait bir arıtma projesini yapıyorum ama gelecekteki kapasiteyi göz önünde bulundurarak atıksu miktarının nası hesap edileceğini bilmiyorum.
    Daha doğrusu hazır beton tesisleri için literatür verileri yok elimde.
    Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim..

Atıksu miktarı hesabı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kuru Madde Miktarı Tayini

Arkadaşlar biyolojik arıtmada kuru madde miktarını (g/L) ölçmem gerekiyor. Okulda hiç ölçmemiştim ve çok fazla bi fikrim yok açıkçası. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz :( Bu tayini nerden bulabilirim acaba :(
  2. DAF ünitesinde uygulanan hava miktarı?

Öncelikle herkese iyi çalışmalar dilerim. Daf ünitesinde suya ne kadar hava veriliyor? bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim.
  3. Çamur miktarı.

kimyasal ve biyolojik arıtma sonucunda oluşacak çamurun miktarını nasıl hesaplayabileceğimi gösteren bir kaynak var mı?
  4. Arıtmadan çıkacak çamur miktarı

arkadaşlar; evsel atık su konulu GFB başvurumda evsel nitelikli atık su arıtma tesisinden çıkacak çamur miktarının hesaplanmasını ve bertarafına ilişkin detaylı bilgi istendi. (Canım il müdürlüğüm benim) :) evsel atık su arıtma tesisinden çıkacak çamurun kabaca hesaplanması konusunda yani şöyle 200 kişilik bir tesisten kişi başı günlük şu kadar çamur çıkar bu çamurunda yaklaşık şu kadarı katı...
  5. Atiksu aritma tesisi çökeltme tanki çift sira savak hesabi yardim!!!

Arkadaşlar merhaba çökeltme tankında savak yükünü sağlamak amacıyla çift sıra savak yapmak durumundayım fakat elimde yeterli bilgi yok . tasarım konusunda yardım edebilecek olan var mı ?