Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu tesisi üzeri neyle kapatılır?

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

 1. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  Atık su tesisinin üzerini kapatıp havalandırma sistemi kurulması planlanıyor. Ama betonarme yapılarının üzerini neyle kaplamam gerekir acaba? Havayı fanla çekip koku oluşturan havayı filtreye vericez.


  Dairesel çöktürme (çap 12m) ve yoğunlaştırıcım (çap 9m) var.

  dengeleme, beltpress odası, ızgaralar, RAS-SAS tankım var dikdörtgen.
   
 2. M. Çağrı Karabuğa

  M. Çağrı Karabuğa CMNet Üyesi

  Cevap: Atıksu tesisi üzeri neyle kapatılır?

  Merhaba Hazel.Havuzların üstünü korozyon açısından plastik esaslı bir malzemeyle kaplamanız isabetli olur.Biz arıtma tesisinde korozyondan kurtulmak için korkuluk,platform gibi imalatlarda CTP(camelyaf takviyeli plastik) malzeme kullandık.CTP malzemeden,molded üstü kapalı ızgaralar bulunuyor.Bu kapalı ızgaraların ince olanlarını yada bunların levha gibi olanlarını temin edebilirsin.Havuzların üstüne yine CTP şaseler attırarak üstünü CTP ızgara veya levhayla kaplatabilirsin. Bir CTP Izgara-Profil şirketiyle görüşürsen daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsin.Forumda reklam yapmamak açısından,malzeme ilgini çekerse özelden mesaj atarsan seni çalıştığımız firmaya yönlendirebilirim.Fikir vermesi açısından birkaç tane CTP imalat resmi atıyorum.

  İyi çalışmalar.

  DSC01935.jpg

  DSC01937.jpg

  DSC01941.jpg
   
 3. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  Cevap: Atıksu tesisi üzeri neyle kapatılır?

  Tamam ben bi inceleyeyim. Teşekkür ederim sağ ol :)
   
 4. selimasya

  selimasya CMNet Üyesi

  CTP malzeme ile kapatılır veya solid denilen şeffaf bir malzeme daha var.
   
 5. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  Uzun süre araştırdık One-sided anodized aluminum plates ile de düşündük ama sonradan Fiberglass reinforced plastic (FRP) ile kapatmayı uygun gördük.
   
 6. M. Çağrı Karabuğa

  M. Çağrı Karabuğa CMNet Üyesi

  FRP=CTP değil mi?Hayırlısı bakalım.Peki kapalı ızgarayla mı kaplıyacaksınız yoksa levha cinsi bir malzemeyle mi kapatacaksınız?
   
 7. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

Atıksu tesisi üzeri neyle kapatılır? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

  Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
 2. Atıksu arıtma tesisi

  drI8vnfDWTs 8p5wCjic8k4 oJdWqy3ey3k
 3. Atıksu arıtma tesisi muafiyeti

  Arkadaşlar Merhaba, Paket atıksu arıtma tesisleri deşarj izin işlemleri için 2004 yılından önce kurulan tesislerde izin başvurusunda muafiyet belgesi yüklenmesi gerektiği bildiğiniz gibi belirtilmekte. Ancak sisteme yüklediğim belgeler sonucunda 2012/9 genelgesine ilişkin işlemlerin yapılması gerektiği belirtildi. Sorun da burda başlıyor... Genelgede de 2004 ten önce faaliyette bulunan...
 4. Atıksu arıtma tesisi

  Merhabalar, Bir süt fabrikasına kurulacak olan küçük kapasiteli bir atıksu arıtma tesisi için en uygun ve maliyetsiz olması açısından hangi ünitelerin kurulumunu önerirsiniz ?
 5. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

  Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.