Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksuda kirlilik parametreleri

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında ebru-cm tarafından paylaşıldı.

1. ebru-cm

ebru-cm CMNet Üyesi

sularda tat, koku, renk ve bulanıklığa neden olan kirlilik parametreleri nelerdir?

2. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

Arkadaşlar yardımcı olur musunuz? Net bişeyler bulamıyorum bende bu konuda.

Atıksuda kirlilik parametreleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksuda Köpük Oluşumu

Arkadaşlar kimyasal + klasik aktif çamur prosesi uyguladığımız arıtma tesisimizdeki bakteri tamamen yok oldu. Yeniden bakteri üretebilmek amacıyla evsel atıksuyu bir havalandırma havuzunda endüstriyeli diğer havalandırma havuzuna topladım. Evsel atıksuyla havuzu doldurduktan sonra yeni evsel atıksu girişini endüstriyele bağlayıp diğer havuzda topladığım evsel atıksuyu şekerle beslemeye...
  2. Yardımmm Atıksuda Sülfür, Serbest Klor ve KOİ arıtımı

Arkadaşlar merhaba ben yeni mezun bir muhendisim işe yeni başladım atıksuyumuzda Sülfür, KOİ ve serbest klor konsantrayonu yüksek çıktı nasıl bir arıtma yapabiliriz lütfen yardımlarınızı esirmeyin :( ve bu suları arıtıp ikinciye kullanmak mümkün mü su tasarrufu açısından iyi olur diye düşünüyorum. Az maliyetle çok arıtım yapabilirmiyiz tecrubelerinizden yararlanmak istiyorumm Şimdiden...
  3. Analiz parametreleri

Arkadaslar bir hastane içmesuyu analizi yaptıracağız. Hangi parametrelere baktırmalıyız? Şimdiden teşekkürler.
  4. Çöp sızıntı suyu parametreleri

Bir Katı Atık Düzenli Depoloma Tesinin GFB alabilmesi için Çöp sızıntı suyunda hangi parametrelere bakılması gereklidir? Gözlem kuyularında hangi parametrelere bakılır? Atık Kompozisyonu yapmamız gereklimidir?
  5. Atık su parametreleri

atık su çıkısında 20 e yakın parametre degerlerini analiz ettiriyoruz bunu nasıl düşürebilirz.