Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksudaki KOI değeri...

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Merve Bayraktar tarafından paylaşıldı.

 1. Merve Bayraktar

  Merve Bayraktar CMNet Üyesi

  Bir alüminyum işletmesinde atıksudaki KOI ve Al değerini düşürmek için neler yapılabilir?
  Görünürde su gayet berrak gözüküyor. Neyden kaynaklanıyor olabilir, nelere dikkat edilmeli ve neler yapılmalı?
  Teşekkürler.
   
  Orhan_Yılmaz bunu beğendi.
Atıksudaki KOI değeri... konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Atıksudaki Ph düşüşü

  Normal şartlarda arıtmaya giren bazik suyun,dengelemeden sonra nötralizasyon havuzunda Ph ı düşüren bir madde verilmeden suyun giriş Phsı nasıl düşer? İşletme içerisinde proseslerde ve kimyasallarda bir değişiklik olmamıştır.
 2. Kola Şişesinin Değeri..

  Arkadaşlar internette gezinirken tesadüfen rastladığım mesleğimizle de doğrudan ilgili ve bi o kadar da ilginç bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.. Aşağıdaki videoyu izleyenler, özellikle de bu uygulamayı deneyen arkadaşlar fikirlerini de bu konu başlığı altında bizlerle paylaşırsa oldukça yararlı olacağını düşünüyorum. KILPl-6skR0 Konuyla ilgili pdf dökümanları konuya eklenti olarak da...
 3. Insan ve değeri

  Dünyaca ünlü bir firma Dudullu da alışveriş merkezi yaptı, Yanına da otel inşa ediyor, Hayırlı olsun. Buraya kadar çok güzel çünkü yatırımın kötüsü olmaz. Her yatırım iş kapısı, en azından ben öyle görüyorum. İnşaatın yaya kaldırımı ile hiç işi olmamasına rağmen yaya kaldırımı doğrudan işgal edilmiş, İnsanlar o bölümü geçmek için hem araçlara dikkat etmek ve , hem de inşaat malzemelerine...
 4. Atıksudaki klorür ve sülfat giderimi

  Tuz sektöründe faaliyet gösteren firmamız için; Klorür konsantrasyonu (mg/lt) : 90.000'den 2000'e Sülfat konsantrasyonu (mg/lt) : 2135'den 600'e düşürülmesi gerekmektedir. Farkındayım bu biraz hayal ama istenen kriterler bunlar, sizlerden alternatif arıtım yöntemleri hakkında fikirlerinizi bekliyorum. Ayrıca atıksu arıtma tesisi projelendiren firmalardan teklifler de bekliyorum.
 5. Çamurda çok değeri

  arkadaşlar merhaba, Atıkların düzenli depol. hk. ynt. gereği 2015'ten sonra çamurda ÇOK değerine bakılacak artık. ÇOK değeri nasıl düşürülebileceği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.