Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksulardan ağır metallerin uzaklaştırılması

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

atıksulardan ağır metallerin uzaklaştırılması adlı tez konumda giderim yöntemleri hakkında ağır metallerin genel bilgisi bulunan kaynak kitap, pdf, sunum,... olan varsa paylaşırsa sevinirim. Özellikle Türkiye'deki sanayilerin atıksularının özellikleri ve hangilerinde ağır metal mevcut nasıl gideriliyor vs. gibi konular hakkında yardımcı olabilir misniz lütfen.

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

teşekkürler ancak dosyalar virüslü bilgisayarım otomatik siliyor maalesef indirince. sadece 1ine ulaşabildim.

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Yanlışınız olabilir mi? Dosyalar genellikle pdf uzantılı bu dosyalara virüs bulaşmaz. Bizde bir sıkıntı çıkmıyor en azından.

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Allah Allah... denedim yine aynı hata. bilgisayarımda bir problem olabilir belki. yine de sağolun.

Atıksulardan ağır metallerin uzaklaştırılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Doğal zeolitlerle atıksulardan kurşun giderimi

Bu çalışmada Manisa kentinden getirilen iyon değiştirici klinoptilolit zeolitinin, endüstriyel atıksulardan kurşun uzaklaştırma kapasitesi belirlenmeye çalışılmıştır. Deneysel çalışmada 1.0-2.0 mm boyutundaki zeolit, aktive edilerek ve aktive edilmeden kullanılmış ve kurşun giderme verimleri saptanmıştır. Zeolit örnekleri 1 M NaCl çözeltisi ile 2 mL/dk akış hızında aktive edilmiştir. İyon...
  2. Ağır metallerin canlı sağlığı üzerindeki etkileri

Ağır Metallerin Canlı Sağlığı Üzerindeki Etkilerini konu alan bir çalışma.. Alıntıdır... İYİ ÇALIŞMALAR
  3. Atık sulardaki ağır metallerin killi topraklarla giderilmesi

ÖZET Atık sulardan ağır metal iyonlannı uzaklaştırmada kullanılan önemli adsorplayıcılardan biri de kil mineralleridir. Her toprakta az veya çok miktarda bulunan bu minerallerin, ağır metal iyonlarını önemli ölçüde adsorpladığı bilinmektedir. Bu metallerin kil mineralleri tarafından tutulmasında; sıcaklık, pH, çözeltinin konsantrasyonu ve adsorplayıcılann Katyon Değiştirme Kapasitesi (CEC)...
  4. Bazı ağır metallerin bentonit üzerindeki sorpsiyon dengesi ve ve termodinamiği

Bazı ağır metallerin (kobalt, krom, kadmiyum) doğal ve aktive edilmiş bentonit üzerindeki sorpsiyon dengesi ve termodinamiği Günümüzde çevre kirliliği, üzerinde durulması gereken en önemli konulardan biri haline gelmiştir. Bu sorunu, insanoğlunun doğaya hükmetme isteği ve tüketim çılgınlığı iyiden iyiye körüklemiştir. Doğanın atık arıtım kapasitesi ve dayanıklılık sınırının kendi işlevleri...
  5. Atıksuların uzaklaştırılması..

Atıksuların uzaklaştırılması ile ilgili elinde not veya örnek soru bulunan arkadaşlar paylaşabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler