Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksuların uzaklaştırılması..

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında siyah3434 tarafından paylaşıldı.

1. siyah3434

siyah3434 CMNet Üyesi

Atıksuların uzaklaştırılması ile ilgili elinde not veya örnek soru bulunan arkadaşlar paylaşabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

2. Melih Kahveci

Melih Kahveci CMNet Üyesi

vallaha olsa cok guzel olur kimsede yokmu?

Emre Eryüksel bunu beğendi.
  3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Atık suların uzaklaştırılması derken? Kanalizasyon mu arıtma tesisleri mi?

4. Melih Kahveci

kanalizasyon hocam.

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Bu konuda yazılmış epey kitap var genel bilgi için bunlardan faydalanabilirsiniz. Spesifik sorular var ise yazarsanız yardımcı oluruz.

6. Emre Eryüksel

Emre Eryüksel CMNet Üyesi

Ya bende arıyorum bulunursa çok mutlu olurum

7. Melih Kahveci

emre kardeşim sen nerdensin bulabilirmisin çevrenden?

8. Emre Eryüksel

Emre Eryüksel CMNet Üyesi

Kardeşim ben Sakarya Üni'denim. Banada lazım. Senden önce bulursam hemen koyacağım söz :)

9. Melih Kahveci

cok teşekkür ederim kardeşim.

Atıksuların uzaklaştırılması.. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sularda bulunan nitratın adsorpsiyon yoluyla uzaklaştırılması

[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ÖZET[FONT=TimesNewRoman] [FONT=TimesNewRoman]Bu çal[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ş[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]mada, adsorpsiyon yöntemi ile sulardan nitrat...
  2. Galvaniz atiklarinin uzaklaştirilmasi

İyi günler. Metal kaplama endüstrisindeki bir tesis, arıtma sistemi kurmadan atıklarını nasıl uzaklaştırır? Yani atıkların verilebileceği yetkilendirilmiş bir firma falan var mıdır?
  3. Maya sanayi atıksuları özellikleri ve uzaklaştırılması

*Maya sanayi endüstrisinin ne amaçla üretim yaptığı *varsa şayet, üretim aşamasında oluşan ara ürünler *oluşan atıksuyun özellikleri ve gideriminin nasıl yapıldığı *Arıtım yönteminin akım şeması *önerilen görüşler...gibi maya sanayisi hakkında elinde geniş bilgiye sahip olan lütfen paylaşabilir mi? Sunumum için gerekli...
  4. Atıksulardan ağır metallerin uzaklaştırılması

atıksulardan ağır metallerin uzaklaştırılması adlı tez konumda giderim yöntemleri hakkında ağır metallerin genel bilgisi bulunan kaynak kitap, pdf, sunum,... olan varsa paylaşırsa sevinirim. Özellikle Türkiye'deki sanayilerin atıksularının özellikleri ve hangilerinde ağır metal mevcut nasıl gideriliyor vs. gibi konular hakkında yardımcı olabilir misniz lütfen.
  5. Maya sanayi atıksuları özellikleri ve uzaklaştırılması

*Maya sanayi endüstrisinin ne amaçla üretim yaptığı *varsa şayet, üretim aşamasında oluşan ara ürünler *oluşan atıksuyun özellikleri ve gideriminin nasıl yapıldığı *Arıtım yönteminin akım şeması *önerilen görüşler...gibi maya sanayisi hakkında elinde geniş bilgiye sahip olan lütfen paylaşabilir mi? Çok önemli. şimdiden teşekkürler.