Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksuyumuzu verecek bir arıtma tesisi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Elif Cihan tarafından paylaşıldı.

 1. Elif Cihan

  Elif Cihan CMNet Üyesi

  Merhabalar ;
  Boya üretimi yapan bir firmamızın foseptikte atıksuyu birikmiş durumda ve AKKR alacaklar o yüzden bu suyu çektirip foseptiğin sızdırmaz olduğunu kontrol etmek istiyorlar. Fakat şu anda ben suyu verecek bir atıksu arıtma tesisi bulamıyorum.Firma Bursa da . Lütfen yardımlarınızı bekliyorum...
   
 2. Merve Bayraktar

  Merve Bayraktar CMNet Üyesi

  Bazı gerikazanım tesisleri atıksuda alabiliyor. Bursa bölgesindeki tesisleri çok bilmiyorum ama muhtemelen 15 02 02 vb. atıklarınızı verdiğin tesisleriniz vardır. İletişime geçebilirsiniz. Yakın çevrenizde de boyahane tesisleri varsa (SKKY tablolarınızın uyuştuğu) ve limitleri de mevcuttsa belli bir ücret ödeyerek belki gönderebilirsiniz.
   
Atıksuyumuzu verecek bir arıtma tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

  Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
 2. jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi akın şeması

  bir jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi iş akım şeması bulmam gerekiyor tıkandım saatlerdir, elinde olan veya bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
 3. Kaplama tesisi ön arıtma tesisi kurulumu

  Merhabalar; yaklaşık günde 1000 m3/gün atıksuyu oluşan çinko,krom,nikelaj kaplama yapan tesise ön arıtma kurdurmak istiyoruz.Bununla ilgili tesise yapılması planlanan ön arıtma ya da paket arıtma tesisi için ne gibi önerileriniz olabilir ?
 4. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

  Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.