Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Autocad çizimi

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Bayram Yolcu tarafından paylaşıldı.

1. Bayram Yolcu

Bayram Yolcu CMNet Üyesi

autocad de isale hattı ve benzer proje çizmleri hakkında bilğisi ve elinde bu konuya dair örnek olan var mı sanrım isale hattı çiziminde ilk verileri excell de hazırlayıp bunlara autocad e aktarabiliyoruz oldukça pratik bir yöntem bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Autocad ve exceli eş zamanlı götürmen gerekiyor. Autocadte planını çizersin daha sonra haritana bakarak kotlarını excele işlersin, bazı hesaplar sonunda çıkan değerleride autocade girersin. Çok pratik birşey arıyorsan daha araman gerekecek :)

3. Bayram Yolcu

Bayram Yolcu CMNet Üyesi

bulabilirsek ararız . benim merak ettiğim bu hafta hoca ders de geldi arkadaşlar bir arkadaşınz bana isale hattının patik çizimini gösterdi dedi. şimdi bende size gösterecegim dedi. yapılan işlem ise isale ile lğili tüm veriler önceden excell dosyasına kaydedilmiş tek yapması gereken bu çizimin gerçekleşmesi için excell dosyasını autocad aktarmakmış . gerçi hoca beceremedi her halde atladıgım bir yer var dedi :) ama görmesekde pratik geldi ve merak ettim.

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Excelden makro ile yada lispler ile autocade çizim aktarılabilir fakat bunu her projeye uygulayamazsınız. Uygulanabilmesi için excel dosyasında koordinatlar vs. de olması gerekir ki koordinatları excele girmek bence bu hamallık olur. Madem kısa yol istiyorsunuz akıllı programlar kullanın. Watercad yada msSu ile profiller planlar herşeyi yapabilirsiniz.

5. Bayram Yolcu

Bayram Yolcu CMNet Üyesi

bilği için teşekkürler

Autocad çizimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. autocad

autocad ı indirdim ama şifre soruyo dosyayı açamadım şifresi nedir dosyanın :S
  2. Autocad

Mrb arkadaşlar, benim otoket 2010 sürümünün aylık süresi bitmiş daha doğrusu yeniletmem lazım ama nasıl yapılacağı hakkında bi fikrim yok.. nerden ne şekilde yapacağım hakkında yardımcı olursanız sevinirim...
  3. Autocad kurs

Sevgili meslektaşlarım Ankara da verimli bir şekilde Autocad eğitimi veren Autocad kursu biliyor musunuz??
  4. Autocad

autocad programı elinde olanlar varsa yardımcı olabilir misiniz ?
  5. A2o prosesi autocad çizimi yardım!!

arkadaşlar elinde biyolojik arıtım a2o prosesine dair autocad çizimi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba?