Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Autocad Çiziminde Sekmeler

Konu, 'AutoCAD ve AutoCAD Civil 3D' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Sekmeler artık dijital yazılım teknolojisinin her bölümüne girdi diyebiliriz. Autodesk firmasıda bundan bundan geri kalmadı ve çizimlerinizi sekme olarak gösterebileceğiniz bir eklenti yayınladı.
    Sekmeye sağ tıklayınca bazı seçenekler sunan eklenti oldukça kolaylık yaratıyor diyebilirim.
    sekme.png

Eklentiyi yüklemesi de oldukça basit. Nasıl yükleneceğine gelince:

1. Kullandığınız AutoCAD sürümüne bağlı olarak zipin içindeki "MdiTab18.arx" AutoCAD'in yüklü olduğu dizine açın.
    2. Daha sonra AutoCAD komut satırından APPLOAD komutunu çalıştırın.
    3. Karşınıza "Application Manager penceresi çıkacaktır."
    4. "MdiTab18.arx" dosyasını yükleyin. Artık kullanıma hazır.
    5. Eğer programın her açılışta otomatik yüklenmesini istiyorsanız, dosyayı "Startup Suite" "Contents..." düğmesine basarak başlangıçta yüklenecekler arasına ekleyin.
    sekme2.png

Ayrıca CMNet üyelerine özel olarak eklentinin 32 bit Autocad sürümü için Türkçe çevirili sürümü de hazırlanmıştır. Çevirili halini başka yerde bulamazsınız çeviri işlemlerini yapan Serhat arkadaşıma da ayrıca teşekkür etmek istiyorum.. Dosyaları ekten indirebilirsiniz.

Güncelleme : Autocad 2013 için gerekli eklenti eklenmiştir.

Ekli Dosyalar:

Murat Erdem bunu beğendi.
  2. Filiz Bali

Filiz Bali CMNet Üyesi

sekmelerle çalışmayı seviyorum. teşekkürler

Autocad Çiziminde Sekmeler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. AutoCAD Püf Noktalar

Püf Noktalar : 1- Menülerin çokluğu kafamı karıştırıyor diyorsanız Ctrl + 0 ( sıfır ) yaparsanız sadece çalışma sayfanız karşınıza gelecektir.(Geri dönüş için tekrar ctrl+0) 2-) Copy , Move .. için zırt pırt sağ tıklayıp seçmek istemiyorum diyorsanız , işlem yapacağınız çizgiyi secin ve sağ tuş ile sürükleyip bırakın , seçim için ufak bir menü otomatik açılcaktır. 3- Kopyaladığınız bir...
  2. autocad

autocad ı indirdim ama şifre soruyo dosyayı açamadım şifresi nedir dosyanın :S
  3. Autocad

Mrb arkadaşlar, benim otoket 2010 sürümünün aylık süresi bitmiş daha doğrusu yeniletmem lazım ama nasıl yapılacağı hakkında bi fikrim yok.. nerden ne şekilde yapacağım hakkında yardımcı olursanız sevinirim...
  4. Autocad çizimi

autocad de isale hattı ve benzer proje çizmleri hakkında bilğisi ve elinde bu konuya dair örnek olan var mı sanrım isale hattı çiziminde ilk verileri excell de hazırlayıp bunlara autocad e aktarabiliyoruz oldukça pratik bir yöntem bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
  5. Autocad

autocad programı elinde olanlar varsa yardımcı olabilir misiniz ?