Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik ProgramlarI

Konu, 'Üniversite Tanıtımları' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

 1. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ülkemiz gençlerinin Gençlik Programından en üst seviyede faydalanabilmelerini temin etmek üzere çeşitli illerde bilgilendirme toplantıları düzenlemektedir. Bu toplantılar, genel olarak gençlerimize AB Gençlik Programının özellikleri, programdan faydalanma yolları ve başvurma usullerinin aktarılması şeklinde gerçekleşmektedir.
  Bu kapsamda İlimizde aşağıda belirtilen yer ve tarihlerde bir günlük bilgilendirme toplantıları yapılacaktır. AB Gençlik Programının tanıtılmasında öncelikli hedef kitle imkanları kısıtlı olan gençler olmakla birlikte tüm gençlerimiz Programdan yararlanabilir. Bilgiye ulaşma, sosyo-ekonomik, coğrafi, bedensel, eğitim ve benzeri açılardan dezavantajlı durumda olan gençler başta olmak üzere tüm gençlerimizin ve gençlere hizmet eden kamu ve sivil toplum kuruluşları çalışanlarının anılan toplantıya katılmaları, toplantının hedeflenen amacına hizmet edecektir.

  Sadece toplantının gerçekleştirildiği ilde ikamet eden katılımcılara açık olacak bu bilgilendirme günlerine katılmak isteyen 13-30 yaş arasındaki gençlerin ve yaş sınırı aranmaksızın gençlerle veya gençlere yönelik çalışmalar yapan kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin başvuru formunu doldurmaları ve aşağıda belirtilen son başvuru tarihine kadar AB Gençlik Programları Başkanlığının adı geçen toplantı kapsamında sözleşme yaptığı, iletişim bilgileri başvuru formunun altında yer alan organizasyon firmasına e-posta veya faks ile göndermeleri gerekmektedir.

  Toplantı katılımcı sayısının 100 ile sınırlı olması sebebiyle, başvurular arasında yapılacak değerlendirme neticesinde oluşturulacak katılımcı listesi http://www.genclik.gov.tr “Haberler ve Duyurular” bölümünde aşağıda belirtilen tarihten itibaren duyurulacaktır.

  Başvuruların gönderilmesi gereken E-Posta adresi: csb@alpreyal.com.tr
  Başvurularını faks ile göndermeyi tercih edenler için faks numarası: 0 312 467 29 20
  Bilgi için telefon: 0 312 409 61 31
  Başvuru formu
  Toplantı yeri : Basmacıoğlu Oteli
  Bilgilendirme toplantısı tarihi : 16.Ekim.2009
  Son başvuru tarihi : 02.Ekim.2009
  Katılımcıların ilan edileceği tarih : 09.Ekim.2009

  BAŞVURU FORMU İÇİN
  http://w3.sdu.edu.tr/sdu.aspx?dosya=duyuru&dkod=4462
   
 2. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Bu konudan bütün okuyan arkadaşlarımızın bilgilenmesini ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM. Ben son sene iyice araştırma imkânı bulmuştum. Arkadaşlarla denedik. Misafir edecektik 3 ülkeyi ancak ufak bir pürüze takıldık. O yüzden olmadı. Sonra da zaman olmadı. Hâlâ içimde bir uktedir bu. Kısaca özetlemek gerekirse, yurtdışına çıkıp bir aktivite yapmak isteyen arkadaşlar, sadece yol masrafınızın %30 unu karşılayarak ( ki sponsor bulmanız söz konusu, böylece o da olmayabilir ) yurtdışına çıkabilirsiniz.
   
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik ProgramlarI konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Avrupa birliği deşarj standartları

  Arkadaşlar çok acil avrupa birliği deşarj standartları lazım bana.elinde olan var mı?internetten bulamadım ama :S sadece elimde olan iski nin 2010 da yayınladığı deşarj standartları var.
 2. Avrupa Birliği Terimler Sözlüğü :)

  http://www.abgs.gov.tr/files/Sozluk/glossary_for_the_european_union.pdf Bu linkte Avrupa Birliği Terimleri sözlüğü bulunmakta. Avrupa Birliği projelerinde yer alan veya yer alacak olan arkadaşlar için faydalı olabileceğini düşünüyorum.
 3. Avrupa Birliği ve Türkiye'de arıtma çamurlarının yönetimi ile ilgili mevzuat

  Avrupa Birliği ve Türkiye’de arıtma çamurlarının yönetimi ile ilgili mevzuat Prof.Dr.Bülent Topkaya Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü btopkaya@akdeniz.edu.tr TEKİRDAĞ İLİ ARITMA ÇAMURLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI 17 Ocak 2011 Silver Side Hotel
 4. Avrupa birliği gaz deşarj standartları

  Arkadaşlar elide olan varsa veya link olarak paylaşabilir misiniz?
 5. Avrupa birliği endüstriyel emisyon direktifi

  Avrupa Birliği Endüstriyel Emisyon Direktifi gibi bir şey çıkarmış. Bununla ilgili bilgisi olan var mı? Bu direktif nedir, sınırlandırmaları nelerdir, ülkemizdeki uygulamaları nasıl olacaktır?