Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avrupa'da türk üniversitesi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Kadir Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Ünal

Kadir Ünal CMNet Üyesi

Atatürk Üniversitesi, Almanya'nın Neubrandenburg kentinde 'Avrupa Atatürk Üniversitesi' (Atatürk University Europe) adıyla üniversite kuruyor.'Atatürk University Europe'nın çalışmalarını yürüten Perfecttiming Holding Yönetim Kurulu Başkanı...
    Eki Görüntüle 11462
    Atatürk Üniversitesi, Almanya'nın Neubrandenburg kentinde 'AvrupaAtatürk Üniversitesi' (Atatürk University Europe) adıyla üniversite kuruyor.
    'Atatürk University Europe'nın çalışmalarını yürüten Perfecttiming Holding Yönetim Kurulu Başkanı Andreas Thoma ile Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. HikmetKoçak arasında protokol imzalandı. Başkan Andreas Thoma, Neubrandenburg kentinde 86 bin metrekare kapalı alana sahip yerleşke içerisinde, eğitim amaçlı kullanılan binaların Atatürk Üniversitesi'nin Almanya kampusunu kurmak üzere alındığını bildirdi. Thoma, üniversitenin önce Avrupa'daki Türklere hitap edeceğini, Türkçe, Almanca ve İngilizce eğitim verileceğini söyledi.
    Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hikmet Koçak ise Türkiye'nin Avrupa'daki ilk kampus üniversitesini kurmanın heyecanı içinde olduklarını belirtti. Alınan kararları onaylaması için Yüksek Öğretim Kurulu'na (yök) gönderdiklerini anlatan Rektör Prof.Dr. Koçak, onay yetişirse önümüzdeki, yetişmezse 2013- 2014 öğretim yılında Atatürk University Europe'nın öğrenci almaya başlayacağını açıkladı.
    Avrupa Atatürk Üniversitesi'nin öğrencilerine uluslararası düzeyde eğitim vereceğine işaret eden Prof. Dr.Koçak, sadece Avrupa'dan değil Türki Cumhuriyetlerinden lisans veya lisansüstü için öğrenci alacaklarını anımsattı.
    Avrupa Atatürk Üniversitesinde ilk aşamada Uluslararası Hukuk Bilimleri, Uluslararası İşletme, İletişim, Uluslararası Siyasi Bilimler, Jeoinformatik, Beden Eğitimi ve Spor, Teoloji (İlahiyat), Türk Dili ve Edebiyatı ile Açıköğretim- Uzaktan Eğitim fakülteleri kurulacak.

DHA(KS/AAA)

http://www.haberler.com/almanya-da-avrupa-ataturk-universitesi-kuruluyor-3739608-haberi/

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Arkadaşlar haberler yada herhangi bir konu açılırken lütfen haber içeriğini burada paylaşarak kaynak linki veriniz.
    Doğrudan link içeren konular açılınca konularınız çöpe taşınmaktadır.

3. Kadir Ünal

Kadir Ünal CMNet Üyesi

Şükür ya bende burda ne olduğunu çözmeye çalışıyorum. Çok teşekkürler

Avrupa'da türk üniversitesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Türk yalanları

Kalsaydınız bişeyler yerdik... Vallaha sarıda geçtim memur bey... Kazanmak önemli diil mühim olan yarışmaya katılmaktı... Dünya ahiret bacımsın... Şuan 65 milyon bizi izliyor... Bu son sigaram... Bütün kadınlar güzeldir... İki saat kapıda bekledim, açan olmadı... Seni düşünmekten bütün gece gözüme uyku girmedi... Sen bi de beni gençliğimde görecektin......
  2. Türk sahilleri bu yıl Avrupa'da 1 numara

Küresel krizin en ağır etkilerinin yaşandığı ve dünya genelinde milyonlarca insanın işsiz kaldığı 2009 yılını turist girişinde artıda kapatan nadir ülkelerden biri olan Türkiye, 2010 yılına da umutla girdi. Star'ın haberine göre, yılın ilk ayında Türk turizminin lokomotif ili durumundaki Antalya’ya gelen turist sayısının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 31 gibi önemli oranda artarak 140...
  3. Türk olmak

Çok uzun zaman önce gördüğüm çok güzel bir yazı. Hatta bir ara haberlere çıkmış böyle klip mlip yapılmış. Burada da paylaşayım dedim. Bilmeyenler için okuması zevkli bir yazı: Aslında çok şeydir, Türk olmak. Türk olmak, Osmanlı’nın borcunu ödemektir. Hovarda babanın borçla yaşayan evladı gibi. Kosova’da ve Bosna’da, Batı Trakya’da ve Makedonya’da bilmem kaç asır geçmişte kalan...