Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayçiçek yağı endüstrisi atık sularının karakterizasyonu

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında yeşim dede tarafından paylaşıldı.

 1. yeşim dede

  yeşim dede CMNet Üyesi

  Endüstriyel Atıksuların Arıtılması dersi Atıksu Arıtma Tesisi Tasarımı için; Ayçiçek Yağı Endüstrisi atıksularının karakterizasyonuna, hammadde ve ürün miktarına birde en çok atık hangi prosesden çıkar gibi bilgelere ihtiyacım var. Önceliğim atıksu karakterizasyonu, yardımcı olursanız çok sevinirim.:)
   
Ayçiçek yağı endüstrisi atık sularının karakterizasyonu konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Tekstil Sanayi Atık Sularının Arıtılması

  T.C FIRAT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BİTİRME ÖDEVİ TEKSTİL SANAYİİ ATIK SULARININ ARITILMASI DANIŞMAN: Yrd. Doç. Dr. Yusuf SAATÇİ HAZIRLAYAN Gökhan YILDIZ Teze ekten ulaşabilirsiniz.
 2. Bor yağı atık kodu

  Metallerin ve Plastiklerin Fiziki ve Mekanik Yüzey İşlemlerinden ve Biçimlendirilmesinden Kaynaklanan Bor yağının atık kodu için hangisi daha uygundur? 12 01 "Metallerin ve Plastiklerin Fiziki ve Mekanik Yüzey İşlemlerinden ve Biçimlendirilmesinden Kaynaklanan Atıklar " 12 01 12* Kullanılmış (mum) parafin ve yağlar ya da 13 05 Yağ/Su Ayırıcısı İçerikleri 13 05 07*...
 3. Boyar madde içeren tekstil atık sularının arıtım tesisi

  ile ilgili akım şeması gerekli yardımcı olursanız sevinirim.
 4. Isıl işlem yağı atık kodu

  metal sanayinde ısıl işlemden kaynaklanan soğutma yağlarının atık kodu nedir bilen var mı
 5. Atık gres yağı bertarafı

  Merhabalar, elimizde birkaç varil gres yağımız var bertaraf etmek istediğimiz ancak atık kodunu belirleyemiyorum. Daha önce gres yağı bertarafı yapan varmı?Hangi firmalar kabul ediyor yardımcı olursanız sevinirim Bu konuda fikri olan yok mu acaba?Daha önce gres bertaraf eden ya da?