Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynı atıksu arıtma tesisini kullanan tesislerin çevre izin başvurusu hak.

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında haliltanfer tarafından paylaşıldı.

1. haliltanfer

haliltanfer CMNet Üyesi

Arkadaşlar danışmanlığını yapmış olduğumuz iki tesisin atıksuları ortak kullanılan biyolojik atıksu arıtma tesisi verilmektedir Fakat tesislerden sadece biri arıtılmış suyu bahçe sulama suyu olarak kullanmaktadır. Budurum da iki tesis içinde ayrı ayrı çevre izni başvurusu yapılması gereklimi yoksa sadece bahçe sulama suyu olarak kullanan tesisi için Çevre izni alıp diğer tesislede atıksuyunu arıtma tesisine verdiğine dair aralarında protokol yapmak yeterli olur mu? Böyle bir durumla karşılaşmış olan veya bilgisi olan var mı?

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Merhaba,
    Benzer durumla bende karşılaştım. Ortak kullanılan arıtma tesisi ile ilgili olarak iki tesis arasında protokol imzalattık.
    Protokolde de çevre ile ilgili tüm sorumlulukları tek bir tesis üzerinde göstererek izin sürecimize devam ettik.
    Bilginize.
    İyi çalışmalar

3. haliltanfer

haliltanfer CMNet Üyesi

Bende bu şekilde düşünüyordum. Peki protokolde nasıl açıklamalar yaptınız sadece çevre ile ilgili sorumlulukları başvuru yapacak tesise mi yüklediniz yoksa tüm detayları belirttiniz mi?. Ayrıca protokolle ilgili örnek oluşturuabilecek bir format var mıdır?

4. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Alıcı ortama deşarj limitlerini sağlaması ile ilgili yasal sorumlulukları ve resmi kurum/kuruluşlardan alınacak izinler ile ilgili sorumlulukları belirttim. Herhangi bir formatı var mı bilmiyorum. Karşılıklı yapılan bir anlaşma şeklinde hazırladım.

Aynı atıksu arıtma tesisini kullanan tesislerin çevre izin başvurusu hak. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. "Çevre Mevzuatı" ve "Çevre İzin/Lisans" Eğitimi

Merhabalar; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 08 Mart Perşembe (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler ve 16 Mart Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi" düzenlenecektir. Eğitimlerden herhangi birine katılmak isteyenlerin; ilgili eğitime...
  3. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?
  4. Atiksu arıtma tesisleri için gfb başvurusu

Arkadaşlar merhaba, Bakanlığa atıksu arıtma tesisimiz için gfb başvurusunda bulunduk.Ancak başvurumuz bazı eksikliklerden dolayı kabul edilmedi. Bakanlık tarafımıza eksiklik konusunda net bir bilgi vermemiş. Kendilerine de ulaşamıyoruz. Daha önce atıksu arıtma tesisi için gfb başvurusu onaylanan birileri var ise bana yardımcı olabilir mi ? Tesis iş akış şeması ve proses özeti örneği gerekli...