• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Aynı isimle farklı tesis

Hüseyin Hanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Orhangazi Geri Dönüşüm
Merhaba Arkadaşlar,

Hali Hazırda bir toplama ayırma tesisimiz var farklı aynı isimle farklı bir yere Tehlikeli Atık Ara Depolama Tesisi kurmak istiyoruz böyle bir şey mümkün müdür?

Olabilir şube olarak görünecek neticede Hüseyin bey. Benim çalıştığım toplama ayırma tesisi başka bir ilde aynı isimle geri dönüşüm tesisi açtı olabiliyor.

@Hüseyin Hanlı
Hüseyin bey farklı il olsun ya da bulunduğunuz ile aynı isimle farklı bir tesis açabilirsiniz. Bunda herhangi bir sıkıntı olmaz yalnız Gülşah hanımın dediği gibi lisanslar farklı olur.

peki diyelim ki aynı ilde farklı bir ilçede aynı lisansla açabilir miyiz örneğin bizim istanbul anadolu yakasında tat tesisimiz var avrupa yakasın dada aynı isim de tat açıcaz. sonuçta lisans aynı olacak onun için de bakanlığa tekrar başvuruda bulunmak gerekiyor mu

@Dilara Meriç
aynı ilde farklı ilçede açacaksanız farklı lisans almalısınız. Sonuçta yerinz farklı kapasite farklı olacak. Birde adres farklı olacağı için aynı lisans ile açamazsınız.

@Dilara Meriç
aynı mahallede karşıya karşıya bile olsanız lisans da farklı olur (aynen bakanlıktan gelen cvp bu şekildeydi bana) :)

peki şube olarak nasıl gösteriliyor onu anlayamadım

o kadar çok tat tesisi var ki tek lisansla şube gibi gösterip açanlar

@Dilara Meriç
şube de tek lisans üzerinden gösterilebilir diye biliyorum tabii bu konuda daha iyi bilenler vardır.eğer işin içinde bir oyun varsa şikayet edebilirsiniz.

@Olgaç Sürmelihindi
Olgaç bey siz toplama ayırma tesisinize ait farklı bir ilçede küçük bir yer açtınız. burada eğer pres makinesi varsa lisans gerekiyor. bu konu ile ilgili bakanlıkla görüşmelerimiz olmuştu. ama şu da var gizli saklı çalışan tesisler her zaman olduğu gibi var.
Benim şuan çalıştığım TAT ın ankarada şubesi var aynı faaliyet sürdürülüyor lisansı ayrı

@Gülşah Albayrak
öğrenmiş oldum çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi gizli çalışanlar var ve bunlara engel olunamıyor maalesef. Bir de il çevre şehirden şehire farklılık gösterebiliyor bilgi açısından. Bir de şunu soracağım. Pres makinesi varsa lisans gerekli dediniz. Bu kırma makinesi içinde geçerli mi?

şimdi yönetmeliğe baktım. tat lar için yönetim planı var ise belediye sınırları içerisinde bir adet aktarma merkezi açabilir fakat ayırma ve presleme yapılmaz diyor. Aktarma merkezlerinin taşıması gereken kriterler mevcut ve kayıt altına alınır diyor.
Yine bahsettiğim gibi bizim görüşmemizde eğer ayırma presleme gibi bir faaliyet varsa lisans gereklidir demişlerdi. Bence bu durumda kırma mak. içinde gereklidir diye düşünüyorum.

anladım o zaman aktarma merkezinde lisansa gerek yoktur. Şu şekilde düşünelim. Benim iki yerim var organize sanayi bölgesinde ama farklı yerlerde. birinde lisans var birinde fazla olan malzemelerimi orada depoluyorum ve gerektiğinde gidip o malzemelerimi lisans olan yerde işliyorum bu şekilde olabilir. Diğer konuya gelince ben bu konu hakkında birisiyle konuştuğumda senin sadece pres makinen var ve sen gelen malzemeleri presliyorsun boyut olarak değişiyor ama kimyasal veya biyolojik bir değişim olmadığı için lisansa gerek olmadığını söyledi ama kırmada olduğunu söyledi.

@Olgaç Sürmelihindi

Olgaç bey herkesin farklı bir yorumu var. Biz bu konuyu çok tartışmıştık pres yapmıyacaksak aktarma merkezinin ne faydası var. o zaman hergün araçla tesise malı getiririz demiştik. ama sonuçta lisans dediler. ne kadar doğru bilemem

@Gülşah Albayrak
Sakin olun:) bu konu tartışmaya açık bir konu ama orada bir işlem gerçekleşecekse lisans gerekli ama işin içine pres girince farklı boyut kazanıyor ben bunu yarın bir il çevreye danışayım bizim buradakiler ne diyecekler. Sizinle yine istişare ederiz. Bir de eğer malzeme alım satımı yapılacaksa lisans gerekli ama pres olunca araştırmak gerekir.

@Gülşah Albayrak
aman sakin olmakta fayda va bazen banada gelirler:) tamam ben yarın görüşürüm işin detayı hakkında bilgi alırım. Aslında bunun yönetmelikte yazması gerekir. Bu arada sizin gibi bir üstadlada tanıştığım için memnun oldum:)