Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynı vergi numarasına sahip tesisler

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında sudamlası tarafından paylaşıldı.

1. sudamlası

sudamlası CMNet Üyesi

Merhaba, aynı vergi numarasına sahip tesisler için e izinde sisteme giriş yapma konusunda sıkıntı çekiyorum. bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim.

2. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Aynı vergi numarasına sahip birden fazla tesis Ek-2 ye girse dahi tek çevre görevlisi yetmemektedir. Bunun için bir çevre birimi kurmak gerekmektedir. Yaşadığınız sıkıntı bununla ilgili ise bir çevre görevlisi daha istahdem edip çevre birimi kurmak zorundasınız. farklı bi sorun yaşıyorsanız ayrıntılı anlatırsanız belki yardımcı olabilirim.

sudamlası bunu beğendi.
  3. omeruni

omeruni CMNet Üyesi

ayjut bey bu bilgi kendi yorumunuzmudur. Yönetmelikte bile açıklıklar var

sudamlası bunu beğendi.
  4. sudamlası

sudamlası CMNet Üyesi

tesislerin her biri ayrı ayrı Ek-2 de değerlendiriliyorsa Çevre görevlisi yeterli olmakta. Eğer tesislerden bir tanesi Ek1 kapsamında kalıyorsa entegre tesis için yönetim birimi kurulması gerekmekte başvurular bakanlık tarafından değerlendirilmekte. Bilginize.

Aynı vergi numarasına sahip tesisler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kimler mesleğine sahip çıkıyor?

- Sigortasız Çalışan - 800 900 TL ye peki diyen - Yetkin olmayan eğitimsizler tarafından ezilen - Mühendis olduğunun farkında olmayan Arkadaşlarım lütfen oylamasın... SİZLER MÜHENDİS' SİNİZ HERHANGİ BİR PERSONEL YADA ŞOFÖR YADA SEKRETER DEĞİLSİNİZ.... BUNU FARK EDELİM... Doktorluk neden saygın bir meslek biliyor musunuz? Çünkü 22 yaşında bir öğrenci Tıp Fakültesine adım attığı zaman,...
  2. Vergi numarası olmayan yerler

Arkadaşlar vergi dairesi olmayan yerlerin Çevre Bilgi Sistemine kaydı ve protokol yapılmasıyla ilgili uygulama yapan var mı? ÇBS ye kaydettiğim yer izin portalında protokol yükleme kısmında hiç bir yer ismi çıkmıyor.?
  3. Vergi muafiyeti

İyi Günler Arkadaşlar, bazı atıkların ( kimyasal ürünler ve hammadeler) vergiden muaf olma ile ilgili olarak illa bertaraf firmasına gönderilme mevcuriyeti var mıdır?
  4. Yüksek amonyum konsantrasyonuna sahip atıksular

Merhaba, Tekstil sektörü ve bazı diğer sektörlerde olduğu gibi üretimde kullanılan ürenin atık sudaki etkisi büyük olmakla beraber arıtımı da güç olabiliyor.Benim öğrenmek istediğim,henüz üretim aşamasındayken kullanılan üre kimyasalı yerine muadili olan başka bir kimyasal kullanılabilir mi?Atık suda amonyum nitratın yüksek çıkmasını önlemek için üretim prosesinde kullanabileceğimiz bir...