Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Azot, Fosfor ve Karbon döngüsü..

Konu, 'Ekoloji ve Doğa' kısmında güldest tarafından paylaşıldı.

1. güldest

güldest CMNet Üyesi

mrb arkadaşlar, Azot devri, Karbon devri ve Fosfor devrini tek bir döngüde şematize eden ve buna açıklık getiren geniş bir dökumana ihtiyacım var ayrıca finalde çıkacak olan sorumuz ve ben hiç bir yerde bulamıyorum bunun cevabını yardımcı olursanız sevinirim...

zekialtun20 bunu beğendi.
  2. zekialtun20

zekialtun20 CMNet Üyesi

aynı fınal sorusuna bızde cevap bulamyruz bılen yok mudur acaba???

güldest ve Fatma Sadioğlu bunu beğendi.
  3. Fatma Sadioğlu

Fatma Sadioğlu CMNet Üyesi

sen bak şu işe bize de aynı soru soruldu:)

güldest bunu beğendi.
  4. güldest

güldest CMNet Üyesi

hadii canım ya bak bu kadar da tesadüf olamaz bence :) zeki öyle hatta benzer 4 soru daha var idi:)

Azot, Fosfor ve Karbon döngüsü.. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Azot Tayini

ITU Çevre Mühendisliği Laboratuvarı tarafından hazırlanan Azot tayini Deney Föyü Dökümana ekten ulaşabilirsiniz..
  2. kirlilik döngüsü :)

güzel şablonlar.. paylaşmak istedimm..
  3. Evsel atıksu arıtma tesisi azot fosfor giderimi

arkadaşlar bitirme projemde bir ilçenin evsel atıksu arıtma tesisini tasarlıyorum. Klasik aktif çamur yöntemine ilave olarak azot ve fosfor giderimi yapmam gerekiyor. Azot giderimi için kum tutucudan sonra denitrifikasyon ve nitrifikasyon havuzları düşünüyorum.ama fosforda ne tarz bir yol izlemeliyim bu şekilde bir projede çalışan ve ellerinde örnek bulunan arkadaşlardan da yardımlarını...
  4. Ürün yaşam döngüsü analizi

ürün yaşam döngüsü analizi ile ilgili sunum yapmam gerekiyor bana yardım edebilir misiniz. pazartesiye kadar.
  5. Fosfor döngüsü

Fosfor döngüsü hakkında geniş çaplı bir kaynak nereden bulabilirim acaba ? Yardımcı olabilir misiniz ? Yardımınız için teşekküler