Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Azot geçişi nasıl olur.?

Konu, 'Su Kirliliği ve Modellemesi' kısmında Mücahit Topdaş tarafından paylaşıldı.

1. Mücahit Topdaş

Mücahit Topdaş CMNet Üyesi

En basit haliyle;
    N2----NH4---NO2---NO3

Bana daha fazla bilgi gerekiyor.? :)

2. Melike İlbilgi

Melike İlbilgi CMNet Üyesi

nasıl bir sorudur bu ??

3. Mücahit Topdaş

Yer altı sularına azot geçişi nasıl olur.?
    Konu yeraltı suları ve modellemesi olduğu için sadece sorunumu belirttim :)

4. Mücahit Topdaş

Bir dosya buldum..

Ekli Dosyalar:

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Aslında önemli kısmını anlatmış. Özellikle ormanlık bölgelerde organik maddeler sulama ile yada yağmur suları ile toprağın içine doğru süzülürler. Daha sonra toprakta bulunan organizmalar bu organik maddelerin bozunmasına ve ortaya azot ürünleri çıkmasına sebep olur. Ortaya çıkan azot toprak içinde kaldığı için atmosfere yayılamaz ve yer altı suları ile temasa geçer.. Yer altı suyunun hareketiyle de azot taşınması sağlanır..

Azot geçişi nasıl olur.? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yardımcı olur musunuz...

Herkese öncelikle kolay gelsin. Mühendislik projesi konusunda hepinizden yardımcı olmasını istiyorum. Öncelikle projemin adını yazayım TÜRKİYEDEKİ ATIKSU ARITMA TESİSLERİ. Bu konuda araştırma yapmam gerekiyor fakat internette birçok arıtma tesisi hakkında tam olarak bilgi bulamıyorum.Dolayısıyla 81 ildeki arıtma tesisilerini birebir gezmem gerekir bu da imkansız. Sizden isteğim ilinizde...
  2. Dilekçe örnekleri için ayrı bir alan sizce nasıl olur?

Benim şöle bir önerim olucak; Bugün sabah yaşadığım durumdan esinlenerek aklıma geldi. Firmamda lisans sürecine başladık. Bu süreçte bir çok evrakla boğuşuyoruz hepimiz ve bazen öle bir an geliyor ki bir yandan telefon çalıyor bir yandan patron bir şey diyor yetişmen gereken evraklar derken kafan allak bullak oluyor. İşte bu sabah benim yaşadığım gibi basit bir dilekçede kafanızı toparlayıp...
  3. Radyoaktif kirliliğinin denizlere etkisi nasıl olur?

yardımcı olabilrmisiniz? teşekkürler.
  4. Asrın projesi'nde deniz geçişi isale hattı inşaatı başladı...

Türkiye ve KKTC’yi, deniz altından geçecek 80 km uzunluğundaki su boru hattı ile birbirine bağlayacak “asrın projesi” KKTC Su Temin Projesi’nde deniz geçişi isale hattı inşaatına başlandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı; dünyada ilk kez uygulanacak olan bir yolla, deniz yüzeyinin 250 metre altından askıda borularla su taşınmasını sağlayacak KKTC Su Temin Projesi ile yorulma ömrü 125, sünme ömrü...
  5. Gümrükten mal çıkarma işlemleri nasıl olur...

GÜMRÜKTEN MAL ÇIKARMAM GEREKİYOR BUNUN İÇİN NELER YAPMALIYIM GEREKLİ ŞEYLER NELERDİR... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER