Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baca gazı arıtımı

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Emre Türk tarafından paylaşıldı.

1. Emre Türk

Emre Türk CMNet Üyesi

arkadaşlar fosil yakıtlardan çıkan azot emisyonunu en aza nası indirgeyebiliriz? Bu konu hakkında dökümana sahip olan mı?

2. Cem Carb

Cem Carb CMNet Üyesi

azot giderimi için genelde gaz yıkama kullanılıyor.ama elimde döküman halinde bir şey yok ne yazıkki! ama gaz türbinleri hakkında biraz araştırırsan belki döküman sağlayabilirsin.

3. Emre Türk

Emre Türk CMNet Üyesi

kükürtü kireç taşıyla yıkıolar ama azot giderme nası oluo onun hakkında pek bilgim yok....

4. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Peki kireç kullanıldıktan sonra yan ürün olarak alçıyı nasıl elde edebiliriz?

5. Ahmet Ecevit

Ahmet Ecevit CMNet Üyesi

6. Ali Çarboğa

Ali Çarboğa CMNet Üyesi

baca filtreleri ile ilgili olarak www.ferkos.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

7. Merve Cengiz

Merve Cengiz CMNet Üyesi

Arkadaşlar, çatı tipi radyal fan sayısında Bakanlığın herhangi bir kısıtlaması var mı?

8. Yeşil Aşkı

Yeşil Aşkı CMNet Üyesi

Herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

9. Merve Cengiz

Merve Cengiz CMNet Üyesi

Kontrolsüz emisyon salınımı nedeniyle yasak diye biliyorum ama :/

10. Dejavu

Dejavu CMNet Üyesi

SKHKKY Ek-4'te belirtilen diğer hususları da sağlamak şartıyla, Ek4'te aşağıdaki ifade bulunmaktadır.

"Benzer tür emisyon yayan ve yaklaşık aynı yükseklikteki bacalar arasındaki yatay mesafe, baca yüksekliğinin 1,4 katından az ise ve emisyonların birbiri üzerine binmemesi için farklı yüksekliklerde baca kullanılması zorunlu görülmüyorsa; yeni tesislerde tek baca kullanılır."

11. Gökhan Ş.

Gökhan Ş. CMNet Üyesi

wet scrubber ve biyofiltre ile sorunu çözebilirsiniz

12. Yeşil Aşkı

Yeşil Aşkı CMNet Üyesi

Sayı olarak herhangi bir sınırlama var mı şeklindeydi sanırım sorunuz? Sayı ile ilgili bir sınırlama yok. Tabi ki bu herhangi bir yönetmeliğe tabi olmadığınızı göstermiyor. SKHKKY Baca şartlarını sağlamanız gerekiyor. Eskişehirde bir firmada radyal fanların üzerine 1,5 metreyi sağlayacak şekilde ekleme yaptırdılar.

13. Ahmet Ecevit

Ahmet Ecevit CMNet Üyesi

14. mehtap öztürkk

mehtap öztürkk CMNet Üyesi

kömür kazanı bacası için emisyonda ki kirleticileri en aza indirmek için yaptığınız bir çalışma yada önerebileceğiniz bu konu üzerine çalışan bir firma var mı

15. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

Daha önce laboratuvarda çalıştım, yanma verimini yükseltirseniz ve kaliteli kömür kullanırsanız kirlilik düşecektir. Sisteme gereğinden fazla hava vermek yada az hava vermek yanma verimini düşürür. Kazanı yapan firmadan destek alabilirsiniz bu konuda.

16. mehtap öztürkk

mehtap öztürkk CMNet Üyesi

Baca gazı arıtımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Online baca gazi ölçüm cihazları

Merhaba arkadaşlar Online baca gazı ölçüm cihazları hakkında yardıma ihtiyacım var. Toz, gaz ve debi ölçümü için cihazlar arıyorum. Tecrübesi olan arkadaşların tavsiye edebilecekleri marka şirket varmı ? ayrıca konuyla ilgili tecrübe ettiğiniz diğer olumlu olumsuz şeyleride paylaşırsanız sevinirim.. Teşekkürler
  2. Baca gazı nem ölçüm probu

nem ölçüm probu almamız gerekiyor. tavsiye edebileceğiniz firmalar varsa sevinirim.
  3. Biyolojik baca gazı filtresi

Biyolojik baca gazı filtresinin hakkında bilgiye ihtiyacım var. Almış olduğum derste sunum yapmam gerekiyor ondan dolayı. Bana bu sistem nasıl çalışır , içerisinde hangi mikroorganizmalar vardır, verimi ne kadardır. bunun gibi bilgiler lazım. şimdiden herkese teşekkürler.
  4. Baca gazi aritma çamurlari

Arkadaşlar; yakma sisteminde yakıt olarak pirina kullanılmaktadır. sulu sistem baca filtresi vardır ve kapalı devre çalışmaktadır. lakin zaman zaman filtre içindeki malzemenin temizlenmesi gerekmektedir. ayrıca da baca dibinde de kurum vs oluşmaktadır. bu atıklar hangi sınıfa girmektedir kesin bir karar veremedim. ayrıca kazan külününde sınıfı konusunda emin olamadım. bu konu hakkında yardımcı...
  5. Baca gazı arıtma tesisleri ve çed

Günaydın arkadaşlar. Fabrikamızda baca gazı arıtma desülfirazsyon ve denitrifikasyon tesisleri kuracağız bunun için çed almamız gerekiyor mu?