Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baca gazı arıtma tesisleri ve çed

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında cilgincevreci tarafından paylaşıldı.

1. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Günaydın arkadaşlar. Fabrikamızda baca gazı arıtma desülfirazsyon ve denitrifikasyon tesisleri kuracağız bunun için çed almamız gerekiyor mu?

2. E.KAYA

E.KAYA CMNet Üyesi

işletme nedir? mevcut bacalarda kullanılan sistem nedir acaba. baca gazı arıtımı amacıyla ''tesis içerisinde'' kuracağın desülfirazsyon ve denitrifikasyon tesisleri için çed gerekmeyecek. kurduktan sonra emisyon ölçümü yaptıracaksın zaten. desülfirazsyon işleminden sonra oluşması muhtemel yan ürünü değerlendirmeyi düşünüyorsan (alçıtaşı gibi) daha detaylı bakmak lazım.

3. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

İşletme termik santral. Baca gazı arıtma işlemi olarak da kısaca kireç sütü ile SO2 tepkimeye girip çökelecek. Denitrifikasyonda da amonyum ile NOx tepkimeyi girip çökelecek. Alçıtaşının değerlendirip değerlendirilmeyeceği daha net değil.

4. E.KAYA

E.KAYA CMNet Üyesi

dediğin durum çerçevesinde çed yapmana gerek olan hiçbir durum olmayacak. ama şu yan ürün meselesini bende tam bilmiyorum. bende araştırıcam. kolay gelsin hocam

cilgincevreci bunu beğendi.
Baca gazı arıtma tesisleri ve çed konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Baca gazı arıtımı

arkadaşlar fosil yakıtlardan çıkan azot emisyonunu en aza nası indirgeyebiliriz? Bu konu hakkında dökümana sahip olan mı?
  2. Online baca gazi ölçüm cihazları

Merhaba arkadaşlar Online baca gazı ölçüm cihazları hakkında yardıma ihtiyacım var. Toz, gaz ve debi ölçümü için cihazlar arıyorum. Tecrübesi olan arkadaşların tavsiye edebilecekleri marka şirket varmı ? ayrıca konuyla ilgili tecrübe ettiğiniz diğer olumlu olumsuz şeyleride paylaşırsanız sevinirim.. Teşekkürler
  3. Baca gazı nem ölçüm probu

nem ölçüm probu almamız gerekiyor. tavsiye edebileceğiniz firmalar varsa sevinirim.
  4. Biyolojik baca gazı filtresi

Biyolojik baca gazı filtresinin hakkında bilgiye ihtiyacım var. Almış olduğum derste sunum yapmam gerekiyor ondan dolayı. Bana bu sistem nasıl çalışır , içerisinde hangi mikroorganizmalar vardır, verimi ne kadardır. bunun gibi bilgiler lazım. şimdiden herkese teşekkürler.
  5. Baca gazi aritma çamurlari

Arkadaşlar; yakma sisteminde yakıt olarak pirina kullanılmaktadır. sulu sistem baca filtresi vardır ve kapalı devre çalışmaktadır. lakin zaman zaman filtre içindeki malzemenin temizlenmesi gerekmektedir. ayrıca da baca dibinde de kurum vs oluşmaktadır. bu atıklar hangi sınıfa girmektedir kesin bir karar veremedim. ayrıca kazan külününde sınıfı konusunda emin olamadım. bu konu hakkında yardımcı...