• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bacagazindan değerli metal geri kazanimi

F.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
istanbul gümüş rafinerisi
Merhabalar,

Arkadaşlar elektronik atıktan değerli metal geri kazanımı yapan bir fabrikada çalışıyorum. Bacagazı arıtımından değerli metal kazanımı hakkında araştırma yapıyorum.Bu konuyla ilgilenen varsa ya da bu konu üzerine çalışan,bilgisi-ilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirse çooook mutlu olacağım.Şimdiden teşekkürler.... :)

@F.Can
Daha önceki dönemlerde çalıştığım bir firma demir-çelik fabrikalarının önemli bir atığı olan baca tozundan değerli metal kazanımı ile ilgili olarak bir çalışma yapmaya başlamıştı. Buna göre de bir tesis dizayn edilmeye başlanmıştı. Fakat sistem ağır aksak ilerliyordu. Ben ayrıldıktan sonraki son durum ne oldu bilemiyorum.

Bu konu da örnek numune ve çalışmalar için demir-çelik metal ergitme ve işleme fabrikaları ile görüşebilirsen eğer, hangi firmalara baca tozu gönderiminde bulunduklarını öğrenebilirsin. Bu şekilde bu çalışmayı yapan tesisleri de öğrenmiş olacağını düşünüyorum. Selamlar, iyi çalışmalar.

Teşekkürler Fatih bey.Acaba hangi firmaydı bu bahsettiğiniz.Belki onlarla iletişime geçersem faydalı olur.Bu konuda elinizde kaynak var mı peki?

Merhaba Tuğba Hanım benimde bu konuda sizden ayrıntılı bir bilgi almam mümkün mü acaba
Proses nasıl işliyor v.b
Teşekkür ederim