Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bakanlığa bildirimler

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında bükrekoç tarafından paylaşıldı.

1. bükrekoç

bükrekoç CMNet Üyesi

Arkadaşlar bakanlığın sistemine neleri bildiricez ve ne zaman bildiricez?
    İnternette arattım fakat bir bilgi edinemedim tam olarak bilenler varsa eğer paylaşabilir mi?

2. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Cevap: bakanlığa bildirimler

Aşağıdaki link ile çevre orman bakanlığının (şimdiki orman ve su işleri bakanlığı) yazılım portallarına erişebilirsiniz.. Gerekli açıklamalara uygulamalara tıklayarak erişebilirsiniz..

http://yazilimnet.cevreorman.gov.tr/

3. bükrekoç

bükrekoç CMNet Üyesi

Teşekkürler Can Bey fakat linke tıkladığımda sadece sisteme giriş acılıyor ben daha hiç bildirim yapmadığım için kullanıcı adım ve parolam yok sanırım il çevre ve şehircilik müdürlüğünden tarihlerini ve beni hangilerinin bağladığını öğrenmem lazım

4. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Bildirimlerini yapabilmen için ilk önce kullanıcı kodu ve parola almanız gerekmekte. Bunun için il çevreye dilekçe ile başvurup kullanıcı adı ve parolanızı göndermelerini bekleyeceksiniz. Fakat tehlikeli atık ambalaj atığı bildirimleri her yılın şubat ayında başlar martta biter. Bu tarihlerden sonra bildirimde bulunamazsınız. Bu sebeple şuan sadece kullanıcı kodu ve parolanızı alın. Zaten ilk defa kullanıcı kodu ve parola aldığınız için sizden 2010 yılı ve önceki yıllara ait tehlikeli atık bildirimi istemeyeceklerdir. 2012 yılında 2011 yılı için bildirimde bulunacaksınız. Ambalaj atığı için ise sadece piyasaya süren iseniz 2012 yılında yapacağınız sözleşme ve bildirimde geçmiş yıllarda bildirim yapmadıysanız geri toplama yüzdeniz artacaktır.
    Kısacası internet üzerinden bildirimleriniz tehlikeli atık, ambalaj atığı, kimyasal veri girişi ve seveso. Bunların dışında il çevreye atık yönetim planında bildireceğiniz (tabi o atıklarınız var ise) atık pil, işletmede oluşan ambalaj atığı, bitkisel atık yağ, tıbbi atık vs.

5. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Ben ambalaj atıklarının bildirimini atık üreticeleri de yapacaktır diye bekliyordum ama yönetmelik ilk çıktığında incelediğime göre öyle bir durum söz konusu değil. Sanıyorum sadece ambalaj üreticileri, GD ve TAT ların bildirimleri var. TABS da olduğu gibi ambalaj atığı üreticileri de ayrıca bir bildirim yapmayacak değil mi ?

6. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

ambalaj atığı üreticisi bildirim yapmaz

bakanlığa bildirimler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bildirimler

Arkadaşlar, elinizde daha önceden çıkardığınız şöyle bir tablo var mı? Rutin bildirimler ile alakalı. Mesela SEVESO Bildirimi Son Tarih: Konu: Bildirim nereye yapılacak: Hangi Yönetmelik: TABS Bildirimi Son Tarih: Konu: Bildirim nereye yapılacak: Hangi Yönetmelik: REACH Bildirimi Son Tarih: Konu: Bildirim nereye yapılacak: Hangi Yönetmelik: Ve bunun gibi başka rutin bildirimler varsa...
  2. Beyan ve bildirimler (yeni kurulmuş bir sanayi tesisi)

Merhaba arkadaşlar, 2011 yılı sonlarına doğru kurulan bir tesisimiz var. (1) Tesiste 2011 yılı içerisinde yemekhanedeki bitkisel yağlar dışında UATF ile bir atık çıkışı yapılmamış. Sadece son iki-üç aydır üretim ve boya-badana sebepli oluşan kontamine atıklar (boş kimyasal-boya-tiner tenekeleri, kontamine eldivenler vb.) hala biriktirilmekte. (2) Tesiste 2011 yılı sonunda bir ambalaj alımı...