Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bakanlık dilekçe

Konu, 'Öneriler ve Şikayetler' kısmında Seçil Sağlam tarafından paylaşıldı.

1. Seçil Sağlam

Seçil Sağlam CMNet Üyesi

Arkadaşlar,
    Daha önceden yapılıp yapılmadığını bilemiyorum. Ama Çevre Mühendisleri olarak hakkmızı korumak için herkez bakanlığa bir dilekçe yazsa nasıl olur. (Şuan kaç adet Çevre Mühendisi varsa) hepsi bir adet dilekçe yazabilir.
    Çevre Mühendislerinin haklarının sürekli diğer mühendislik dallarına paylaştırılması,
    Sanayicinin gözünde Çevre Mühendisinin kıymetinin olmadığı, (Çevre görevlileri kıymetli)
    İş güvenliği belgesi almasına rağmen başka bir yer de çalışamaması
    Kazançlarının her geçen gün azaldığı,
    Çevre Mühendislerini bu kadar haksızlık karşısında cinnet halinde oldukları anlatsak nasıl olur.

2. mkibaroglu

mkibaroglu CMNet Üyesi

Bakanlığa dilekçe yağmuruna tutma diye bir şey yapılıp yapılmadığını bilmiyorum ama twitter' da bu konu(#çevregörevlisideğilçevremühendisi) ile ilgili bir hashtag oluşturulmuştu. Bununla bir kamuoyu yaratmaya çalışıldı. Zaten Oda yönetiminin başka yerde çalışamaz ve diğer mühendislik dallarına açılıp çevre mühendisleri ile aynı haklara sahip olması ayrıca çevre mühendislerinin diğer müh. dallarıyla bir tutulması ile ilgili Danıştaya dava açtığını biliyorum. Burada işin garibi oda yönetiminin bizlere anlattıklarına bakarsak Kimyagerler Derneğinin 2010daki yönetmeliğe karşı bakanlığın savunmasında Çevre mühendislerinin savunduğu şeyleri kullanması. O yüzden oda bu maddelerin iptali konusunda emin diyebiliriz.Sanayicilerinin bakış açısına gelirsek maalesef sanayicilerimizi çevre görevlisine yönlendiren ve bu bütün sıkıntıların kaynağı Çevre Kanunundaki Çevre görevlisi tanımı.

Bakanlık dilekçe konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Staj Dilekçe Örneği

Staj Dilekçe Örneği
  2. ÇDY itirazı için dilekçe örneği

Sayın Veysel Eroğlu Hocamız, Sayın Lütfü Akça hocamız, Sayın Hasan Zuhuri Sarıkaya hocamız, Bu dilekçemizi size 2225 üyemizin bulunduğu facebook grubumuzla ve 1250 üyemizin bulunduğu cevrekulubu@googlegroups.com gruplarımızla oluşturduğumuz taleplerimizi iletmek için gönderiyorum. (Grup adı : ÇEVRE DENETİM YÖNETMELİĞİ DEĞİŞSİN....
  3. Çbs şifresi gelmeden dilekçe işlemleri

Arkadaşlar merhaba sorumla ilgili bir konu göremediğim için başlık açtım. Sorum daha şifre alınmadan il müdürlüğü uygunluk yazılarının alınması için dilekçe ile başvuruda bulunmakta problem var mıdır yoksa şifre gelmesi beklenmelidir? Bana kalırsa herhangi bir problem olmamalıdır, çünkü uygunluk yazılarını alıp sonradan sisteme girmesi gerçekleşiyor ama bir de sizlere danışmak istedim.
  4. Dilekçe ekleri

Arkadaşlar resmi kurumlarla olan yazışmalarda dilekçe ekleriyle ilgili bir sorum olacak eklerde verilen fotoğrafların imza ve kaşeli olması gerekmezmi , kaşesiz verilmiş ve bir sorun olmamış ama olması gereken nedir yada sizin fikriniz nedir
  5. Dilekçe örneği

merhabalar. bir konuda bilginize başvurabilir miyim ? Bir bölgede bir taş ocağı açılmak isteniyor ve bu taş ocağı içme suyu kaynağına zarar veriyor. ve bu taş ocağının açılmaması için hangi makama nasıl bir dilekçe yazmalıyım yardım edebilir misiniz ?