• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bakanlık dilekçe

Seçil Sağlam

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar,
Daha önceden yapılıp yapılmadığını bilemiyorum. Ama Çevre Mühendisleri olarak hakkmızı korumak için herkez bakanlığa bir dilekçe yazsa nasıl olur. (Şuan kaç adet Çevre Mühendisi varsa) hepsi bir adet dilekçe yazabilir.
Çevre Mühendislerinin haklarının sürekli diğer mühendislik dallarına paylaştırılması,
Sanayicinin gözünde Çevre Mühendisinin kıymetinin olmadığı, (Çevre görevlileri kıymetli)
İş güvenliği belgesi almasına rağmen başka bir yer de çalışamaması
Kazançlarının her geçen gün azaldığı,
Çevre Mühendislerini bu kadar haksızlık karşısında cinnet halinde oldukları anlatsak nasıl olur.

Bakanlığa dilekçe yağmuruna tutma diye bir şey yapılıp yapılmadığını bilmiyorum ama twitter' da bu konu(#çevregörevlisideğilçevremühendisi) ile ilgili bir hashtag oluşturulmuştu. Bununla bir kamuoyu yaratmaya çalışıldı. Zaten Oda yönetiminin başka yerde çalışamaz ve diğer mühendislik dallarına açılıp çevre mühendisleri ile aynı haklara sahip olması ayrıca çevre mühendislerinin diğer müh. dallarıyla bir tutulması ile ilgili Danıştaya dava açtığını biliyorum. Burada işin garibi oda yönetiminin bizlere anlattıklarına bakarsak Kimyagerler Derneğinin 2010daki yönetmeliğe karşı bakanlığın savunmasında Çevre mühendislerinin savunduğu şeyleri kullanması. O yüzden oda bu maddelerin iptali konusunda emin diyebiliriz.Sanayicilerinin bakış açısına gelirsek maalesef sanayicilerimizi çevre görevlisine yönlendiren ve bu bütün sıkıntıların kaynağı Çevre Kanunundaki Çevre görevlisi tanımı.