Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık işleme tesisi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Eda Altınay Tekin tarafından paylaşıldı.

1. Eda Altınay Tekin

Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

İyi Günler ,

Balık işleme tesisi kurulacak ve oluşacak atıksuya kan ,balık parçacıkları karışacak ,tesis yeni kurulacağı için su analiz değerleri yok.Endüstriyel arıtma için önerebileceğiniz bir akım şeması var mı? Acaba ?

2. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

Eda Hanım şuan ben de bu konu üzerine yoğunlaşıyorum. Birşeyler bulabildiniz mi acaba?

3. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

balıktan öyle fazla kan çıkmıyor, balık parçalarını ayırıyorlar kaçaklar ızgarada veya tambur elekte tutuluyor. İşlenecek balığa göre de tesis tasarımı değişir. Mesela alabalıklar salamura halinde gelir tuz problem olur. Balık pulları ve aşırı yağ problem oluyor. Pul için tambur elek yağlar içinde iyi bir yağ tutucu iş görür. Tesisteki yağ tutucu sağlıklı çalışmadığı için arıtmada sıkıntı oluyordu. Arıtmanın hem işleyişinde hemde çamur susuzlaştırma da yağ büyük problem.

4. İrem Bengisu Erol

Çok teşekkürler İbrahim Bey, kafamda birkaç soru daha var. Sizin tecrübelerinizden faydalanabilirim umarım. Şimdi vaktim yok ama tekrar yazacağım bu konu ile ilgili.

Tekrar sağolun,

İyi çalışmalar..

5. İrem Bengisu Erol

Peki yüksek KOİ ve BOİ giderimi için bu saydıklarınız yeterli olur mu?

6. folge

folge CMNet Üyesi

peki tuz problemını nasıl cozebılırız..?

Balık işleme tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kuşlardan sonra şimdi de onbinlerce balık öldü

Gökyüzünden binlerce ölü kuşun düşmesi nedeniyle dikkatleri üzerine çeken ABD'nin Arkansas eyaleti, bu sefer de esrarengiz balık ölümlerine sahne oldu. Ünlü yönetmen Alfred Hitchcock'un filmlerini anımsatan kuş ölümlerinin sırrı henüz çözülememişken meydana gelen şüpheli balık ölümleri korku yarattı. İtalyan Corriere della Sera gazetesinde çıkan habere göre, yılbaşı gecesi gökten ölü kuş...
  2. Balık Çiflikleri

Merhabalar, Balık Çiftliklerinin Çevreye verdiği zararları ve Denizi kirletici etkenlerini araştırıyorum. Elinde Herhangi Bir bilgi ya da çalışma varsa cevap yazabilir misiniz? Teşekkürler..
  3. Nükleer tesisin iki metre yakınında balık tutulacak

Mersin'e yapılacak Akkuyu Nükleer Santrali'nin 20 milyar dolar büyüklüğünde bir yatırım olduğunu belirten Çağlayan, santralin ne zaman tamamlanacağı konusunda ise net bir bilgisinin olamadığını kaydetti. Çağlayan, santral tamamlandığında, iki metre yakınında balık tutulacak kadar zararsız bir tesis olacağının altını da çizdi. Sekiz buçuk yıldır bu ülke için, Türk halkı için ellerinden gelenin...
  4. Hurda metal işleme tesisi yardım!

Danışmanlığını yaptığım " hurda metal satın alıp depolama/ayrıştırma/parçalama " yapan tesis için lisans almak istiyorlar. Tesis yağlı kablo, metalleri de parçalayabilmek için 17.09.04 tehlikeli maddeler ile kontamine olmuş metal atıkları lisansı almak istiyor. Bu lisansı alabilmek için başvuruda istenen belgeler nelerdir ? Tesisin özellikleri ne olması gerekir ( Tesis kurulum alanı,...
  5. Balık Çiftliklerine Kısıtlama

Doğal göller ile içme ve kullanma suyu temin edilen kaynaklarda balık yetiştiriciliği tesisleri kurulamayacak. OLYMPUS DIGITAL CAMERA ANKARA- Orman ve Su İşleri Bakanlığı, su kalitesinin korunması amacıyla, doğal göller ile içme ve kullanma suyu temin edilen kaynaklarda balık yetiştiriciliği tesisleri kurulmasına son verecek bir düzenleme hazırladı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın,...