Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baraj yapısı

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında cilgincevreci tarafından paylaşıldı.

1. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Günaydın arkadaşlar. Baraj gövdesi tam olarak neresi oluyor, baraj gövdesi ve baraj rezervuarı arasındaki fark nedir?

2. serdaraykan

serdaraykan CMNet Üyesi

ekte

Ekli Dosyalar:

cilgincevreci bunu beğendi.
  3. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Teşekkür ederim serdar bey

Baraj yapısı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. NetPRO - Profesyonel Yol/Kanal/Baraj Tasarım Uygulaması

NETPRO 6.0, Profesyonel Yol/Kanal/Baraj Tasarım Uygulaması Tanım Arazi çalışmaları, karayolları, otoyollar, orman yolları, kent geçişleri, demiryolları, havaalanları, limanlar, barajlar, kaplama ve yol yenilenmesi, tüneller ve alt geçitler, açık madencilik, yerleşim alanları planlaması ve hafriyat gibi tüm hacim projelerinin hazırlanmasını kolaylaştıran modüldür. TCK...
  2. Bu da baraj göçü

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde yaşayanlar, bölgedeki 4 barajın su havzalarını kuruttuğunu ve tüm tarımsal üretimi yok ettiğini söylüyorlar. Yöredeki köylüler evlerini terk ediyorlar... Tabiat harikası Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde, bölgenin içme suyu ihtiyacını karşılayan 4 barajın su havzalarını kuruttuğu ve tüm tarımsal üretimi yok ettiği öne sürülürken, yöredeki köylülerin...
  3. Petro kimya sanayisi (ham petrolün işlenme süreci ve aşamaları tesisin yapısı) acil yardım

pazartesi sunum yapmam lazım ama konu çok detaylı altından kalkamıyorum her ürünün ayrı bir işlenme prosesi var bana genel olark ham petrolün işlenme aşamalrını ve şematik olarak gösterimini olışan ürünler atıkların yönetimi vb konularda acil yardım
  4. Debimetre yapısı tasarımı ve oluşan sorunlar

100.000 kişilik ileri biyolojik atıksu arıtma tesisinde çalışmaktayım. Projeyi yapan firma terfi pompalarından sonra kum tutucu ile terfi ünitesinde bulunan kollektör hattında elektromanyetik debimetre cihazı yerleştirmek için redüksiyon kullanarak yarı yarıya boru küçültmesine gitmiş . Ben de bu düşürmenin pompaların verimini etkilediğini ve suyun verimli geçemediğini düşünüyorum. Ama basınç...
  5. Damocracy belgeseli - ılısu baraj inşaatı mardin hasankeyf

Damocracy Belgeseli IrmhJ1bUEeI dogadernegi.org | Damocracy belgeseli, Amazon ve Hasankeyf'in ortak hikayesinden yola çıkarak büyük barajların iddia edildiği gibi 'temiz' enerji olmadığını ortaya koyuyor. Kanadalı yönetmen Todd Southgate, dünyanın en çok tartışılan iki baraj projesi olan Brezilya'daki Belo Monte ve Türkiye'deki Ilısu'yu konu alan bir belgesel hazırladı. Southgate, ilk...