Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baryum klorür

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında bahar kuytu tarafından paylaşıldı.

1. bahar kuytu

bahar kuytu CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar,
    kimyasal arıtma sistemlerinde kullanılan baryum klorür sadece sülfatı çöktürme de mi kullanılır?
    bizim tesisin deşarj izni alıncı ortama verilmiş.
    tablo 15.5 e göre analizler yaptırılıyor.
    yapılan analizlerde sülfat a bakılmıyor.
    eğer biz baryum klorürü sadece sülfat çöktürme de kullanıyorsak neden baryum klorür kullanayım ki?zaten sülfat parametresine bakılmıyor!!
    işin içinden çıkamadım.
    yardıma ihtiyacım var.şimdiden teşekkürler.

Baryum klorür konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Volumetrik Yöntemle Klorür Tayini

1. DENEYİN AMACI Deney, sulardaki klor miktarını volumetrik metot ile tayinini amaçlamaktadır. 2. DENEYİN ANLAM VE ÖNEMİ Bir çözeltideki madde miktarının konsantrasyonu, ağırlığı veya hacmi bilinen ve ölçümü yapılacak madde ile belirli bir kantitatif reaksiyon verebilen bir başka çözelti (standart çözelti, titrasyon çözeltisi) yardımıyla tayini esasına dayanan analiz yöntemidir. Kimyasal...
  2. Atıksudaki klorür ve sülfat giderimi

Tuz sektöründe faaliyet gösteren firmamız için; Klorür konsantrasyonu (mg/lt) : 90.000'den 2000'e Sülfat konsantrasyonu (mg/lt) : 2135'den 600'e düşürülmesi gerekmektedir. Farkındayım bu biraz hayal ama istenen kriterler bunlar, sizlerden alternatif arıtım yöntemleri hakkında fikirlerinizi bekliyorum. Ayrıca atıksu arıtma tesisi projelendiren firmalardan teklifler de bekliyorum.