Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bazı tehlikesiz atıkların kontrolü tebliğine göre

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Erkan Karakaya tarafından paylaşıldı.

1. Erkan Karakaya

Erkan Karakaya CMNet Üyesi

Arkadaşlar Firma olarak tehlikesiz atkların kont. tebliğine göre toplama ayırma lisansı aldık, firmalardan alacağımız tehlikeli atıklar ile ilgili olarak bir form doldurmamız gerekiyor mu ( UATF ) gibi , yoksa sadece irsaliye ile mi alacağız yardımlarınızı beklyorum teşekkür ederim

2. Birgül Bakanoğlu

Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

tehlikesiz atık toplama lisansı ile nasıl tehlikeli atık alacaksınız?

Okan Öztürk bunu beğendi.
  3. Erkan Karakaya

tehlikeli almayacağız zaten, ilk defa tehlıkesiz atık alacağız, bu yanlıs anlasılmasın firmamızda TAT yok, TEhlikesiz atık toplama Ayırma lisansı var( hurda metal gibi atıkları toplamak ıcın aldık ) fakat ilk defa alıancağı icin Tehlıkeli atıklardaki gibi bir formu dolduruyoruz, yoksa sadece irsalıye ile mi alıyoruz.

4. Birgül Bakanoğlu

ilk yazınızda tehlikeli demişsiniz ondan şaşırdım. tehlikesiz atık toplama ayırma lisansını biliyorum. bizde şuan bu konuda çalışmadayız. sadece irsaliye ve fatura yeterli diye biliyorum.

5. Erkan Karakaya

bende oyle bılıyorm ama bunun ıcın cevre ve sehırcılıgın atık ambalaj sıstemı var oraya bıldırım yapıyor muyuz onu bılmıyorum... bunu acıklayacak bırıde yok o yuzden merak edıyorum.

6. Birgül Bakanoğlu

atık ambalaj sistemi sadece ambalaj atıkları için. tehlikesiz atıkları oradan bildirmek doğru olmaz. akü geçici depolamamızda var. mesela onun için giriş çıkış tabloları yapıp aylık gönderiyorum. tehlikesiz atıklar içinde belki aynı şekilde olabilir. gfb onaylandıktan sonra bu bildirimlerle ilgili (nasıl yapacağımızla ilgili) bakanlıktan yazı geliyor. bu konuyla ilgili size bir yazı gelmedimi?

7. Erkan Karakaya

bazı tehlikesiz atıkları icin aldığımız lisansı il çevre ve şehircilik verdiği icin herhangibi bir şifre veya başka birsey vermediler, bende aylık olarak bir kütle balans tablosu hazırlayacağım kendıme oyle heray göndereceğim başka yapacağımiz birsey yok,

8. Erkan Karakaya

Erkan KARAKAYA
    Çevre Mühendisi
    Çevre Görevlisi
    Çinkanlar Kimyevi Mad.Ltd.Şti.Ltd.ŞTi.
    0232 878 33 33-133

9. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

erkan bey doğru sadece kütle denge tablosu hazırlamanız gerekli aylık ki bunuda geri kazanımınız olmadığı için yapmakla yükümlü değilsiniz.Toplama yaırma için fatura ve sevk irsaliyesi yetiyor.

10. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

tehlikesiz atık beyan sistemi daha kullanıma açılmadı açıldığı zaman raporla gönderim yapılacaktır.

11. erman

erman CMNet Üyesi

Tehlikesiz atık ve metal hurda toplama-ayırma tesisi için İl Çevre'den belge almak istiyoruz. Bunun için tesis alanı için m2 sınırlaması bulunuyor mu ?
    Bir de bu tesis için izni, ömrünü tamamlamış araçların geçici depo sahasına alabilir miyiz ? Yani yer olarak orasını göstermemizde bir sakınca var mıdır ?

12. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Toplama ayırma lisansı olduğundan bir m2 sınırlaması yok. O yüzden başvuru yapabilirsiniz. 2. sorunuz içinde benim bildiğim kadarıyla yanlız tam emin değilim. Farklı kapı girişlerinin olması gerekiyor. Normalde aynı yerde farklı işler yapılmaz diye biliyorum.

13. erman

erman CMNet Üyesi

teşekkür ederim

14. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Önemli değil ne demek :) Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Lisansıyla ilgili başka sorularınız olursa cevaplayabilirim.

15. erman

erman CMNet Üyesi

Şimdilik bu kadar fakat ilerleyen süreçte çeşitli sorunlarla karşılaşırsak dile getiririm. :)

16. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Ankaradaysanız sorunla karşılaşmanız gerekiyor :) Müdürlük baya bir zorluyor...

17. erman

erman CMNet Üyesi

Balıkesirdeyim,burda çok fazla lisans müracaatı ve denetim sıklığı olmadığı için İl Çevreye yapılan müracaatlarda memnun olup,( :) ) daha da teşvik ediyorlar ; eksik olmasınlar. !

18. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

19. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

Toplama Ayırma tesisi lisans başvurusunda olması gereken belgeleri yazabilir misiniz?
    Yönetmelik tesisin sahip olması gereken fiziksel özellik olarak sadece beton geçirimsiz zemin diye belirtmiş İÇŞM 'ye verilmesi gereken evraklar ne olmalıdır Metaller için Radyasyondan Ölçümü ve Korunma sertifikası aldım.Bir adet mobil radyasyon ölçüm cihazı yetecek, sonra yapılması gereken aşamalarla ilgili bilgi verirseniz memnun olurum.

20. rüya

rüya CMNet Üyesi

Merhabalar bizde toplama ayırma tesisi için lisans almayı düşünüyoruz. radyasyon ölçüm cihazını ve Metaller için Radyasyondan Ölçümü ve Korunma sertifikasını yalnızca TAEK'ten mi temin edebiliriz.Temin edebileceğimiz başka bir yer varmı?

Bazı tehlikesiz atıkların kontrolü tebliğine göre konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği ( 17.06.2011 )

İsteyen arkadaşlar tebliğe aşağıdan ulaşabilirler. Bu tebliğe göre Tehlikesiz Atık Yönetim Plânı da oluşturulacak ve bildirim internet üzerinden yapılacak. Ancak kapsam dışı tutulan bazı atıklar var. Örneğin bir kısım ambalaj atıkları. Şimdi tehlikesiz derken ben bunların da dahil olacağını düşünmüştüm ancak görünen o ki dahil değil. Bu konuda fikri olan var mı ? T.C. Resmi Gazete
  2. Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebliğince lisans alan firmalara nereden ulaşabilirim?

Merhaba Arkadaşlar, Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebliğince lisans alan firmaların listesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Atık Yönetimi Daire Başkanlığı sitesinden ulaşmaya çalıştığımda sadece toplama ayırma belgesi alan firma kayıtlarından oluşan bir dosyaya erişebiliyorum. Geçici Faaliyet Belgesi alan firmaları site açmıyor...Ulaşabilen veya yönlendirebilecek olan var mıdır?...
  3. Tehlikesiz atıkların kontrolü ve depolama talimatı yada buna yakın bi talimat

Tehlikesiz atıkların kontrolü ve depolama talimatı yada buna yakın bi talimat lazım yardımcı olursanız sevinirim tşkler
  4. Yürürlükte Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebliği

BAZI TEHLİKESİZ ATIKLARIN GERİ KAZANIMI TEBLİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 17.06.2011 Resmi Gazete Sayısı: 27967 Amaç: Bu Tebliğin maksadı, bir faaliyet sonucunda ortaya çıkan bazı tehlikesiz atıkların çevreye olabilecek olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi, atık miktarının azaltılması, geçici depolanması, geri kazanım tesislerinin kurulması ve bu tesislerin çevreyle uyumlu yönetiminin...