• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bazı tehlikesiz atıkların kontrolü tebliğine göre

Erkan Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MARE ÇEVRE
Arkadaşlar Firma olarak tehlikesiz atkların kont. tebliğine göre toplama ayırma lisansı aldık, firmalardan alacağımız tehlikeli atıklar ile ilgili olarak bir form doldurmamız gerekiyor mu ( UATF ) gibi , yoksa sadece irsaliye ile mi alacağız yardımlarınızı beklyorum teşekkür ederim

TAEK ten alınıyor diye biliyorum zaten en ucuz model 1200 tl civarı alındı belgesini veya faturasını evraklar arasında il çevreye veriyorsunuz NEB.211 model Tel:0212 473 26 00 ararsanız yardımcı olurlar ayrıca kontemine atıklar için yağ çözücüde bulundurmanız gerekiyor.

alındı belgesi var bizdede. dediğiniz gibi kabul ettilerde. faturası gelecek dediler gelen bişi yok. malum il çevre nin nezmaan ne yapcağı belli olmuyor. faturasını elimize alıp işimizi sağlama almak lazım de düşünüyorum ama gelen bişi yok :)

Nuray hanım birde yeterlilik sahibi bir personel bulundurulması gerekiyor TAEK eğitim veriyor ancak kurs başvuruları nisandaymış.Kurs veren başka bir kurum varmı acaba?

TAEK le kurs için telefondamı görüştünüz? Ben daha önceden internet sitesindeki tarihe bakmıştım uzun bir süre vardı kursa ama arayıp sorduğumda yoğunluktan dolayı ek kurslar koyduklarını söylemişlerdi.Şansıma 2 gün sonraydı ve hemen kayıt yaptırmıştım. zaten bir günlük bir kurs. ayrıca sadece ankarada eğitim veriliyor diye biliyorduk ama istanbul şubeleride veriyormuş. bilginize..

evet eğitim veriliyor ancak bizim il çevre eğitim olmadan kabul ediyor şu durumda biz de eğitime yazılmıştık ama gitmedik ama il çevre böyle söylemesine rağmen tesisi denetlemeye geldiklerinde bi ölçüm yapalım dediler bende kullanım kitabını okuduğum bilgiyle bi ölçüm yaptım kendileride bilmiyor açıkçası :DD çok komik

Ben kurs süresini 5 gün die biliyordum Radyasyon ölçümü ve Radyasyondan korunma birde 1 günlük taşınabilir radyasyon ölçüm cihazı için kurs var dediler sadece katılım belgesi vereceklerini söylediler. siz hangi kursa gittiniz aldığınız belge yeterli mi acaba ?

5 günlük kurs maliyetli ona gitmeyin 1 günlük olana yani o söylediğim model radyasyon cihazı kullanımı için olan kursa gidin o yeterli oluyor. 200 tl falan olması lazım

Eğitim sertifikasyonunu sadece TAEK yapıyor ancak cihaz TAEK onaylı ancak TAEK'in üretmediği cihazları çeşitli satıcılardan temin edebilirsiniz, yalnız cihazların faturaları ve personelin sertifikası başvuru evrakları arasında olması gerekiyor.

:) 525 TL mi miktarını bilmiyorum unutmuşum sanırım evet sertifikasıda cihazla birlikte geliyor. başka firmalarla uğraşmak yerine TAEK ten almak daha mantıklı görünüyor tabi tercih sizin

merhabalar;
21.12.2011de tehlikesiz atıklar toplama ayırma lisansı aldık. geçen yıla ait tehlikesiz atık beyan formu doldurmam gerekiyor mu? böyle bir format var mı? varsa ne zamana kadar bu beyan formunu doldurmam gerekiyor? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma için fiziksel şartlar dışında olması gereken başvuru evrakları neler ve başvuru sırası nasıl oluyor ? metaller için soruyorum.

@selcuk_kucuk
1) Yapı Kullanma İzni Belgesi
2) İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı
3) Tapu
4) Kapasite Raporu
5) Yerleşim Planı
6) Makine/Ekipman Listesi
7) İşletme Geneline İlişkin Fotoğraflar
8) İş Akım Şeması ve Proses Anlatımı
9) TAEK El Tipi Radyasyon Ölçüm Cihaz Faturası
10) TAEK’ den Katılım Eğitim Belgesi
11) Atık Listesi
12) Gürültü Ölçüm Raporu
13) Gürültü Sınır Değerlerine Uyulacağına Dair Taahhüt

Tesisinize ızgara sistemi yapmanız gerekiyor. Bu ızgaralardan gelen atıksuyu bir toplama çukurunda toplamanız gerekmektedir. Onun dışında bir takım tehlikeli atıklar için geçici tehlikeli atık sahası oluşturmalısınız.

Tehlikesiz atıkları (demir dışı metal hurda) preslemek sureti ile boyutlarını değiştirdiğimizde toplama/ayırma olarak değil de geri kazanım olarak mı geçiyor ?