Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediye bünyesi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Gökhan Kutlu tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Kutlu

Gökhan Kutlu CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar 7-B bildirimlerini yaparken belediye bünyesinde toplanan atıklar için kaynakta ayrı toplama ve karışık ambalajı seçip belediyenin ismini yazıyorum fakat şöyle bir sorum var fatura no yazan kısma genelde alındı makbuzundaki no yu giriyormuşuz sanırım benim elimde böyle bir makbuz yok kendim matbaada bastırıp orda yazan no yu mu giricem fatura kısmına şimdiden çok teşekkürler

2. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

@Gökhan Kutlu evet makbuz numarasındaki numarayı gıreceksınız. matbaacı numara yazar onu sisteme işleyiniz.

3. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

Evet makbuzu kendiniz bastırıp , atıkların kantar fişleri ile belediyeye imzalatmalı , makbuz no yu sisteme girmelisiniz.

4. çevreci3

çevreci3 CMNet Üyesi

merhaba tat tesisinde yeni işe başladım belediye ile sözleşme imzalandık.bu ay belediyeden ambalaj toplamaya başladık şuan ne yapmam gerekiyor.ambalaj alındı belgesi vs. ve sisteme girişi nasıl yapmam gerekiyor.yardımcı olursanız sevinirim

Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
  5. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

@Olgaç Sürmelihindi bey konu ile ilgili tecrübelidir cevaplayacaktır.

Ancak, ben kısaca birkaç bildiğimden bahsedeyim;

Ambalaj atık yönetim sistemi oluşturmanız gerekmekte, bakanlığa sunulup onayı alınmalı.
    Her ay beyanlarınız var. Onlar yapılacak.

Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
  6. çevreci3

çevreci3 CMNet Üyesi

ambalaj atık yönetim sisteminden kastınız ambalaj atıkları yönetim planından mı bahsediyorsunuz @Tarık Can

7. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Kolay
    Merhaba, öncelikle hayirli olsun yeni işiniz. Belediye sınırları icerisinde aldiginiz ambalaj atıklarını her ay düzenli sekilde beyan yapacaksınız.belediye size ambalaj atiklarini aldığınıza dair alindi makbuzu veya benzeri bir makbuz verecektir ve siz bunu sisteme yukleyeceksiniz. Ayni sekilde diger ambalaj atigi cikan uretici firmalardan aldiginiz ambalaj atiklarini beyan yapacaksınız ve faturalari sisteme tarayip yukleyeceksiniz. Yalniz burada dikkat edilmesi gereken hususlar var bunlar, ureticiden aldiginiz ambalaj atiklarini uretici size bedelsiz vermek zorundadir ve faturaya bedelsiz ibaresi olmasi gerekir. Birde ambalaj atilarini tattan tata olağanüstü durumlar haricinde satilmasi yasak. Birde siz belediye ile sozlesme imzaladiniz bunun icin atik yonetim plani hazirlamaniz gerekli. Bunun ornegini size gondereyim elimde varsa.

8. çevreci3

çevreci3 CMNet Üyesi

@Olgaç Sürmelihindi bu makbuz dediğiniz ambalaj atığı alındı belgesi olmuyor mu?uygun bir formatta hazırlayıp belediyeye imza için sunmam verekmiyor mu?

9. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Ayn
    Aynen ambalaj atığı alindi makbuzu. 3 adet düzenleniyor biri belediyede biri atigi aldiginiz yerde biride sizde kalacak imzali sekilde

10. çevreci3

çevreci3 CMNet Üyesi

atık yönetim planı artık online sistemden yapılıyor rapor halinde tekrar hazırlayıp il çevreye sunmam gerekiyor mu ? bir sorum daha olacaktı 3 nüsha olarak hazırlanacak dediğiniz ambalaj atık alındı fişi değil mi?

Belediye bünyesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Belediye gelişim raporu

merhaba arkadaşlar; bu ara çok fazla soru soruyorum ama elimde değil aklıma takılıyor :) Allahtan yardımcı oluyorsunuzda hallediyorum. şimdiden de hepinize teşekkür ederim. Şimdi soruma geçiyorum; Belediye gelişim raporunda yaz ve kış aylarına ait çıkan atıklar,ve ambalaj atığı yüzdelik kısımlarını doldururken kendi elimdeki verileri mi dikkate alacam yoksa belediyeden mı temin edecem onları?...
  2. Belediye kodları

merhaba arkadaşlar, bakanlıkla görüştüm bugün ve bana beledıyeler atık ambalaj atıkları ıcın kod almaları gerekıyormus bunun ıcın nasıl bır yol ızlenmelı alan var mı ya da bılgısı olup basvuru yapan var mı hıc? Tüm il çevre mudurluklerı bılgılendırılmıs dendı bana ve kod almalarını ıstedıler. Nasıl olacak bu acaba bakanlık beledıyelere kod almaları ıcın yazı gonderır mı?
  3. Belediye gelişim raporu

Merhaba arkadaşlar, Geri kazanım şirketinde çalışıyorum.6 aylık hazırlanması zorunlu olan belediye gelişim raporu hazırlamam gerekiyor elinde örnek olan var mı acaba?
  4. Ambalaj atıkları-belediye

Arkadaşlar bizim tesisimiz tuzla'da. başka bir belediyenin ambalaj atıklarını alabiliyor muyuz?
  5. Belediye

herkese merhaba.bazı arkadaslarımız belediyeye yeni başlayacaklarını belirtmiş,iş ile alakalı diğer arkadaslarımızdan yardım talep etmiş.benim merakım ise belediyede ne iş yapıldığından önce belediyelere nasıl girildiği...özellikle belediyeye yeni başlayacak arkadaşlardan ricam konu hakkında bilgi vermeleri..
  6. Belediye ile sözleşme

merhaba arkadaşlar belediye ile anlaşma yapmamgerekiyor. belediyeyle gittimkonuştum benden sözleşme ve yasal dayanak istedi ben bunları nasıl bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
  7. Belediye stajı

Ben bir belediyenin temizlik işlerinde işletme stajı yapıyorum. Defteri az çok doldurdum ama olmuyor. Bu şekilde staj yapmış biri var mı acaba ?
  8. Ambalaj atıkları - belediye

Merhabalar. Benzer bir konu daha önce açıldı mı göremedim, tekrar ediyorsam moderasyondan özür dilerim. Bir sorum var, yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum. 3 ay kadar önce bir TAT firmasında işe başladım. Bir belediye ile anlaşmamız var, belediyenin ambalaj atıkları geri dönüşüm işlerini yürütüyoruz. Bizden önce bir firma ile anlaşmaları varmış ve daha önce hazırladıkları atık yönetim planı...
  9. Tat tesisi belediye sözleşmesi ve belgelendirme

Herkese iyi günler dilerim. toplama-ayırma tesisinde Çevre Mühendisi/Çevre Görevlisi olarak çalışmaya başladım. Firmamızın merkez belediye ile sözleşmesi var idi ama anlaşmazlık sonucu iptal oldu. Şimdi tekrar anlaşmak yada bir ilçe belediyesi ile anlaşmak istiyoruz. Herhangi bir yetkilendirilmiş kuruluş ile sözlememiz bulunmamaktadır. Ambalaj atıklarını aldığımız firmalar bizden belgelendirme...
  10. Belediye için atık yönetim planı hazırlayacağım hertürlü tavsiyeye ihtiyacım var

Taslak ve içeriğiyle ilgili neler yapabilirim.Daha önce hiç atık yönetim planı hazırlamadım ve şimdi hazırlamam gerekiyor.Tecrübeli arkadaşların desteğine ihtiyacım var