Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediye çevre görevlisi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Rıdvan Gödel tarafından paylaşıldı.

 1. Rıdvan Gödel

  Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

  Çalışmakta bulunduğum belediyeyi e-izinlerde tanımlayarak kendimi çevre görevlisi olarak atayacagım ama belediyeyi tanımlarken cevap veremeyecegim bazı sorular (örn. Açık alan m2 si gibi) var bunları nasıl tanımlayabilirim konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirse sevinirim.
   
 2. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  Cevap: Belediye çevre görevlisi

  il çevre- bakanlık a sormak gerekir görüş alınsa daha iyi olur..
   
 3. Rıdvan Gödel

  Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

  Cevap: Belediye çevre görevlisi

  İl çevre bakanlıga yönlendiriyor bakanlıktada kimse telefona bakmıyor :( zaten değişiklik nedeniyle bakanlık bu aralar kendi derdine düstü...
   
 4. Sinem Yener

  Sinem Yener CMNet Üyesi

  Cevap: Belediye çevre görevlisi

  Tİcaret ve sanayİ odasina da bİ daniŞin kapasİte raporunda o bİlgİlere yer verİlİyor.
   
 5. ayse_

  ayse_ CMNet Üyesi

  Cevap: Belediye çevre görevlisi

  Rıdvan Bey ben de belediyede çalışıyorum ve aynı durumdan ben de dertliyim.
  hatta belediye ye çevre görevlisi olarak atanmamız için genel müdürün(belediyede belediye başkanı tahminimce) e imzası olması gerekiyor sanırım ama emin değilim..onun dışında kayıt şamasıda dediğiniz gibi ticaret odası no, SGK iş yeri no gbi birsürü bilgi var giremediğimiz.:(
  çok yeni bu konular ve kimse ne yapacağını bilemiyor maalesef :(
  konuyla ilgili bilgilenen arkadaşlar paylaşımda bulunursa sevinirim..

  kolay gelsin.
   
 6. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Cevap: Belediye çevre görevlisi

  İlgili yönjetmelikde belediyelerin ek bir ve ek iki tesisi bulunanlarda çevre görevlisi çalışır yada çalıştırır yada danışmanlık hizmeti alı ibresi vardır bu kapsamda kendinizi belediyeden ziyade tesis hakkındaki bilgilerin girilmesi faydalı olacaktırÖrnek;
  Asfalt plenti
  açık alan kapalı alan vs
  yada atık su arıtma tesisi
  açık alan kapalı alan vs

  Sevgi ve saygılarımla
   
 7. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  arkadaslar, ben beledıyede cevre gorevlısı olarak calısyorum beledıyelerde cevre ıznı ne tabı olan hangı ısletme war ıse onun bılgılerı gırılır. ornegın atıksu arıtma tesısı,yada asfalt plentını ....ayrıca ayse arkadasımızn dedıgıgıbı baskanın e ımzası olması gerekmez, ısletmeyı tanımladıktan sonra,en sonda bır taahutname yerı wardır orda kendın e ımzanla kendın tahahut edıyorsunuz.ama tabıkı baskanın tc sıne kadar bır suru bılgıyı yazıyorsunuz.
  saygılarımla..ıyı calısmalar
   
 8. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  tıcaret sanayı odası ıcın odadan gıdıp muafıyet yazısı alıyorsunuz. ve sısteme onu eklıyorusnuz sgk ısyerı numarası gıbı bılgıler zaten sabıttır. malı hızmetlerden ogrenebılrısınız.
   
 9. Serpil Yücel

  Serpil Yücel CMNet Üyesi

  Yıllar önce sorulan sorunun cevabına ihtiyacım var şuan belediyede çevre görevlisi olarak çalışan birisi var mı ? Tesis bilgilerini girdikten sonra,çevre şehircilige onaylatmam mi gerekiyor belediyenin kanalizasyon iznini alicam bunun için ne yapmam gerekiyor ve farklı bir firmadada çevre görevlisi olarak çalışabilir miyim ?
   
 10. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  Belediyede tam zamanlı sözleşmeli personel statüsünde çalışıyorsanız hiçbir şekilde hiçbir yerde çalişamazsınız. Yarı zamanli iseniz çalışabilirsiniz.
   
 11. m.turun

  m.turun CMNet Üyesi

  @Serpil Yücel merhaba , ben de belediyede çalışıyorum ve şu an danışmanlık hizmeti alınıyor ama ben de bu işi yapabileceğim için artık bana devredecekler. Sistemde kendimi nasıl atayabilirim yardımcı olur musunuz
   
 12. emrahgulmez

  emrahgulmez CMNet Üyesi

  @Nazan Şirin Kande merhabalar bi sorum olacak size. Belediye olarak bazalt ocağı ve mobil kırma eleme tesisi açacağız ama hem işçiler hemde makinalar taşerondan karşılanacak. Kapasite raporu için ne yapmak lazım ?? Demişsiniz ya ticaret odasından muafiyet yazısı almanız gerekir diye o yüzden sordum size !!
   
 13. Nurullah Özdemir

  Nurullah Özdemir CMNet Üyesi

  @emrahgulmez 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunun 40. Maddesi gereği TACİR sıfatına haiz işletmeler ticaret siciline kayıt olmak zorunda anca kar amacı gütmeyen ve kamu işlerine özgül faaliyet gösteren işletmeler buna belediyeler de dahil ticaret sicil kaydına gerek olmadığından dolayı kapasite raporunda muaf tutulmaktadır. ticaret odasına basvurmanız halinde muafıyet yazısı vermmeleri lazım size.
   
  Şeref Sayın bunu beğendi.