Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediye ile anlaşması olmayan lisanslı toplama ayırma tesisi

Konu, 'Sempozyum ve Kongre' kısmında peperomya tarafından paylaşıldı.

 1. peperomya

  peperomya CMNet Üyesi

  Belediye ile anlaşması olmayan toplama ayırma tesisleri faaliyette bulunabilir mi

  Bu konu önemli kimseden net bilgi alamıyorum
   
 2. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  faaliyette bulunabilir
   
 3. peperomya

  peperomya CMNet Üyesi

  Ek-7b de beyanda bulunurken hangi seçeneği seçmem gerekecek
   
 4. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  elinizde bulunan belgelere baglı. eger lisanslı tat ise lisanslı tatı sistemden onaylamanı gerek. eğere sanayı ise sanayi bölümünü seçip işlem yapmanız gerek.
  şuradan işlem yapın demek doğru olmaz belgenize baglı.
   
 5. peperomya

  peperomya CMNet Üyesi

  belediye sınırları içerisinde toplama işlemi yapılıyor belediyenin şuan için hiçbir firma ile anlaşması yok bizim sözleşmeyi de bekletiyorlar aynı zamanda GDT tesisiyiz

  üniversite, hastane gibi yerlerden geliyor atıklar karşı tarafın kendi isteğiyle
   
 6. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  @peperomya kaynagında ayrı toplama yapıyorsunuz. zaten beledıye sözleşmesi olmadan bu işlemi yapmanız ne kadar doğru bılmıyorum. ama sizin dediğinize göre ambalaj atığı alındı makbuzu hazırlayıp belediye ve firma olarak sizin imzalamanız gerekir onu sisteme işlemeniz gerek.
  aksi takdirde belgeniz olmadığı için sisteme işlem yapamazsınız. Doğru anlamışımdır umarım:)
   
 7. peperomya

  peperomya CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim @Evrem Yeşil Yeşil ben yinede il müdürlüğündeki çalışanlar ile birlikte sisteme giriş yapacam daha sonra sorun çıkmasın diye :)
   
 8. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  @peperomya KESİNLİKLE SONRADAN SİZE PATLAMASIN OLAY. KOLAY GELSİN:)
   
 9. Meryem GÜNGÖR

  Meryem GÜNGÖR CMNet Üyesi

  @peperomya merhaba. evet belediye ile anlaşması olmayan firmalar da faaliyette bulunabilir. belediyenin yararı o bölgede çıkan tüm atıklar sizin sorumluluğunuzda olur arayış içinde olmazsınız. eğer sanayi bölgesinden alıyorsanız atıkları sanayi olarak seçmeniz şehir içinde belediyenin bulunduğu market vb. yerlerden alıyorsanız kaynakta ayrı toplama ve belediye sınırları dışında kalan küçük büyük işletmelerden alıyorsanız da mücavir alan sınırdışı olarak seçebilirsiniz.
   
 10. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Kaynakta ayrı toplama belediye ile sözleşme yapıp bu sözleşmeye istinaden yapılan toplama işlemi için kullanılmaktadır genelde. Belgelendirmede de ancak belediyenin onaylı planı varsa bu ve sözleşmeleri çerçevesinde kullanılabilir. Yeni sistem üzerinde kaynakta ayrı toplama konusu daha net olacak sanıyorum.
   
 11. nurten

  nurten CMNet Üyesi

  Toplama ayırma tesisinde çevre görevlisi olarak çalışmaya başladım. Belediye ile sözleşme yapmak istiyoruz. Bununla ilgili elimde bir sözleşme örneği mevcut fakat sözleşmede Belediye tarafından yapılan değerlendirmede 65 puan ve üzeri alınması durumunda 1 yıl uzatılabilir diyor. Bu değerlendirme kriterlerini nerden bulabilirim. Yetkilendirilmiş kuruluş dahil olmayabiliyor diye biliyorum. Ayrıca AAYP hazırlanırken bunu Belediye hazırlıyor formatını buldum. Formatta araç plakaları yazıyor. Bununla ilgili de firma araçlarına araç takip sistemi taktırmak zorunda mıdır.