Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediye

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Zeynep Adakçı tarafından paylaşıldı.

1. Zeynep Adakçı

Zeynep Adakçı CMNet Üyesi

herkese merhaba.bazı arkadaslarımız belediyeye yeni başlayacaklarını belirtmiş,iş ile alakalı diğer arkadaslarımızdan yardım talep etmiş.benim merakım ise belediyede ne iş yapıldığından önce belediyelere nasıl girildiği...özellikle belediyeye yeni başlayacak arkadaşlardan ricam konu hakkında bilgi vermeleri..

Yıldız öz bunu beğendi.
  2. Tuğçe Özcan

Tuğçe Özcan CMNet Üyesi

belediyeye kpss ile giriliyor normal şartlarda zeynep hanım:)

in_silence bunu beğendi.
  3. in_silence

in_silence CMNet Üyesi

Tuğçe arkadaşımızın da dediği gibi belediyelere ancak kpss sınavından belirli bir puanın üzerinde aldığınız takdirde girme hakkına sahip olabilirsiniz. Bu puanın 70 barajı olduğunu düşünüyorum.

Tuğçe Özcan bunu beğendi.
  4. Yıldız öz

Yıldız öz CMNet Üyesi

Belediyede herhangi bir tanıdığın varsa taşeron işçi olarak yada 4/Bli olarak torpille girebilirsin. yada memur olarak girmek içinde KPSS ile başvurman gerekiyor. ama size tavsiyem çalışacak son yer olarak belediyeyi düşünün

5. Gülce Somaklar

Gülce Somaklar CMNet Üyesi

KPSS ile girmek için de o belediyenin kadro açması gerekiyor. Kadro açıp da bunu ilan eden belediye yok denecek kadar az sanırım.

6. Neden son yer olmalıki, merakımdan soruyorum..biz belediyeyle çalışıyoruz firma olarak çooook keyifleri yerinde gibi..

7. Yıldız öz

Yıldız öz CMNet Üyesi

Davulun sesi uzaktan hoş gelir diyeceğim ama diğer kamu kuruluşları gibi değil. ben il çevreye gidiyorum sekreter tek imza için 3 saat bekletiyor kafasına göre. belediyede vatandaşa bunu yapacak olursan ilk 5dkdan sonra başta müdürün olmak üzere tüm amirlerden fırça yersin. hani içi beni dışı seni yakar dedikleri olay.

8. Anladım, biraz yöneticilerle de alakalı olduğunu düşünüyorum..

9. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Arkadaşım hayırlı olsun. Biraz bekle iş elbet gelip seni bulacaktır. Telaşa gerek yok ! Daha sonra görev aldığın pozisyona göre sana verdikleri işlerin detaylarını, kanuni gerekliliklerini vs araştırırsın.

ayşegülik bunu beğendi.
  10. nesliy

nesliy CMNet Üyesi

11. mehmet küçük

mehmet küçük CMNet Üyesi

Belediye tanidigin varsa gerisi yalan arkadaşlar bence

Belediye konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Belediye çevre görevlisi

Çalışmakta bulunduğum belediyeyi e-izinlerde tanımlayarak kendimi çevre görevlisi olarak atayacagım ama belediyeyi tanımlarken cevap veremeyecegim bazı sorular (örn. Açık alan m2 si gibi) var bunları nasıl tanımlayabilirim konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirse sevinirim.
  2. Belediye gelişim raporu

merhaba arkadaşlar; bu ara çok fazla soru soruyorum ama elimde değil aklıma takılıyor :) Allahtan yardımcı oluyorsunuzda hallediyorum. şimdiden de hepinize teşekkür ederim. Şimdi soruma geçiyorum; Belediye gelişim raporunda yaz ve kış aylarına ait çıkan atıklar,ve ambalaj atığı yüzdelik kısımlarını doldururken kendi elimdeki verileri mi dikkate alacam yoksa belediyeden mı temin edecem onları?...
  3. Belediye kodları

merhaba arkadaşlar, bakanlıkla görüştüm bugün ve bana beledıyeler atık ambalaj atıkları ıcın kod almaları gerekıyormus bunun ıcın nasıl bır yol ızlenmelı alan var mı ya da bılgısı olup basvuru yapan var mı hıc? Tüm il çevre mudurluklerı bılgılendırılmıs dendı bana ve kod almalarını ıstedıler. Nasıl olacak bu acaba bakanlık beledıyelere kod almaları ıcın yazı gonderır mı?
  4. Belediye yönetim planı

arkadaslar bağlı olduğumuz belediyede 2 adet lisanlı tesis belediye ile yapmış olduğu protokol ve yönetim planı çerçevesinde çalışma yapmaktadır. şehir içinde ki marketlerden herkes kendi mahallesinden almak zorundamıdır yani biz marketler ve alışveriş merkezleri ile ikili sözleşme yaparak oralardan mal alabilirmiyiz? bu bizi zor durumda bırakır mı?
  5. Belediye ile sözleşme

merhaba arkadaşlar belediye ile anlaşma yapmamgerekiyor. belediyeyle gittimkonuştum benden sözleşme ve yasal dayanak istedi ben bunları nasıl bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.