Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediyede çalışan çevre görevlileri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Gülce Somaklar tarafından paylaşıldı.

1. Gülce Somaklar

Gülce Somaklar CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    Belediyeye ait arıtma tesisleri Ek- 1 e giren ve çevre izni almış arkadaşlar var mı? Ek 1 olduğu için çevre iznini mutlaka çevre yönetim birimi yada çevre danışmanlık firması çevre iznini almalı? Çevre Görevlisi ve Çevre Danışamanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik mdde 7 (3) bendinde belediyeler için en az bir çevre görevlisi çalışması işlemler için yeterliymiş gibi anlaşılıyor. Ama sistemde çevre görevlisi olarak ek 2'deki tesisler seçiliyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

2. Kağan

Kağan CMNet Üyesi

benim anladığım: belediye dahi olsanız hiç kaçarınız yok, sağdan soldan dolaşmayın, bir çevre görevlisi istihdam edeceksiniz oldu.
    bunun dışında şayet faaliyet ek-1 kapsamında ise madde 7 (1) a) gereği çevre yönetim birimi kurulması gerekli.

Belediyede çalışan çevre görevlileri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Görevlileri

Bir şirkete çevre danışmanlık teklifi verildigimde bana sorulan sorular sunlar oldu. 1.Ayda 1 denetim oldugunu biliyorm fakat bu şirketle ne kadar zamn calısacagını sordu??? 2.firma olarak bakanlıktan onaylı bir belge veriliyormu diye.. cevaplarsanız sevinirim
  2. Çevre Görevlileri

çevre görevlileri bir tesise gittiklerinde neler yapmalıdır ve ayrıca yönetim planı cıkarmaları gerekiyor bu plan nasıl olmalıdır. yardımcı olursanız sevinirim...
  3. Tat tesislerinde çalışan çevre mühendisleri

Arkadaşlar tat tesislerinde çalışan çevre mühendislerinin işe girişlerini bakanlığa veya il müdürlüğüne bildirim yapma zorunlulukları var mı? Yönetmelikleri okudum fakat böle bir madde dikkatimi çekmedi ??
  4. Belediyede çalışan çevre mühendisleri

Arkadaşlar çevre mühendisi belediyede ne iş yapar? Yani genelde büro işi mi yoksa arazi ve laboratuvar işleri our mu?
  5. Çevre görevlileri vize başvuruları ve eğitim şartı

"Çevre Görevlisi, Çevre yön. Bir. ve Çevre Dan. Fir. Hakk." yönetmeliğinin 15. maddesinin 2. fırkasında da geçtiği üzere: "(2) Çevre görevlileri tarafından yapılacak vize baş vurularında 17 nci madde gereğince eğitim alındığına dair belgenin sunulması zorunludur." Eğitim almak ve belgelemek zorundayız. Bu eğitimlerden nasibini alan var mı? veya hakkında bilgisi olan var mı?.