Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediyede çalışan çevre mühendisleri

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında ÖZ_ALTIN tarafından paylaşıldı.

1. ÖZ_ALTIN

ÖZ_ALTIN CMNet Üyesi

Arkadaşlar çevre mühendisi belediyede ne iş yapar? Yani genelde büro işi mi yoksa arazi ve laboratuvar işleri our mu?

2. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

belediyenin kapasitesine kim tarafından yönetildiğine misyon vizyon ve stratejik planlara bağlı olmak kaydıyla çevre mühendisliği adına sayılabilecek ne kadar iş proje görevlendirme yazışma işleri varsa yapılabilir.aslında adınızı önünde mühendis öneki varsa bu tamamen herşey yapabilecek kapasitesi var demektir ve sınır tanımaz.

Zehra Doğan bunu beğendi.
  3. ÖZ_ALTIN

ÖZ_ALTIN CMNet Üyesi

Mesela küçük belediyelerde çalışma alanı daha mı kısıtlı olur çevre mühendisi için ?

4. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Genelde her ikisi de oluyor.Yani hem araziye filan veya denetimlere çıkıyorlar aynı zamanda masabaşında da çalışıyorlar ÇED raporu ile filan uğraşıyorlar...

5. sümeye

sümeye CMNet Üyesi

Mesela ortada Çed ,Saha çalışmaları yoksa da bunların dışında şehir için neler yapılabilir sırf halkın yararı için ?

6. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

mrb küçük çaptaki belediyelerde de iş yoğunlukları oluyor tabi mesela temizlik işleri birimi yoksa zabıtayla birlikte çevre temizliğiyle ilgilenirsin çöplerin toplanması sokak ve caddelerin süpürülmesi işçilerin çalışma alanları iş güvenliği eğitimlerinin verilmesi geri dönüşümle ilgili çalışmaların yürütülmesi okullarda çevrenin korunması eğitimleri çevre il müdürlüğü ve diğer bir çok kurumlarla yazışmaların yapılması çevre haftası çalışmaları yarışmaları hayvanların korunmasına kadar park bahçe işleri çöplerle ilgili şikayetler toplantılara katılma başkana bu konularda bilgiler vermek tıbbi atıklar hava kirliliği organize sanayi varsa ve müh yoksa onlara bilgilendirme yapmak atıksu arıtma ve içme suyu arıtma çalışmalarının yürütülmesi kanalizasyon altyapısı işleri vb okadar çok iş var ki yapılacak aklıma gelmeyenler de vardır mutlaka yeter ki yapmak iste iş bulunur

sümeye ve Erdem Akgül bunu beğendi.
  7. ÖZ_ALTIN

ÖZ_ALTIN CMNet Üyesi

Çiğdem Hanım o kadar çok şey var ki 4 yıllık eğitimimde gördüğüm 62 tane dersin hepsini kullanmam gerekecek bu durumda :)

8. baharozcan

baharozcan CMNet Üyesi

çevre adı geçen her işe bakar.çalışanlarda hep bundan şikayetcidir.

9. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

öyle bir şey söz konusu olamaz ya sanmıyorum.Belediye süs olsun diye almaz herhalde mühendisi.Ama yine de sorunuza cevap verecek olursam :
    Halkın yararı için çevre mühendislerinin yapacağı o kadar çok iş var ki saymakla bitmez...Köylere ilçelere filan gidilip su numunesi alınıp sular kontrol edilip halkın temiz su temini için çalışılabilir,oyuncakçılara vs. gidilip denetim yapılabilir,katı atıkların geri dönüşümü için çalışmalar yapılabilir(toplanması aşamasında),katı atıklar üzerine vs... daha birçok alanda çalışılabilir.Bu size ve çalışacağınız ilin belediyesindeki sorumlu amirlerin sorumluluk anlayılı ve prensibine kalmış artık...

10. sümeye

sümeye CMNet Üyesi

Çok teşekkürler arkadaşlar alakanızdan ötürü...Şöyle düzelteyim arkadaşlar sorumu,belediyelerdeki çevre görevlisi ne yapabilir hani aklınıza neler gelir ?

11. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Arkadaşım sen orda çalışıyo musun çalışacak mısın ve tam olarak hangi birimde ne olarak bunları yazsan bizlerde ona göre cevap versek :)

sümeye bunu beğendi.
  12. sümeye

sümeye CMNet Üyesi

evet arkadaşım çalışıyorum çevre görevlisi olarak detaylı yazmıştım ama :)

13. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Çevre görevlisi de dediğim işleri yapar ama benim gördüğüm evrak işine filan daha çok bakar .Çevre mühendisinden farkı maaşının onlardan az olması. Tabi daha çok çalışıp daha çok öğrenmek istersen çevre mühendisinin yaptığı her işi yapabilir,kendini geliştirebilirsin.O da senin azmine kalmış artık :)

14. sümeye

sümeye CMNet Üyesi

Değişik fikri olan var mı diye sormuştum yoksa sektör farkı olmaksızın nerde olursak olalım başarının sırrı azimli olup çalışmaktır hanımefendi,teşekkür ederim kafa yorduğunuz için :)

15. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Rica ederim hanımefendi ben fikirlerimi söyledim. İyi çalışmalar :)

16. Nur Hilal

Nur Hilal CMNet Üyesi

BELEDİYEDE ÇALIŞIYORSANIZ NE İŞ OLSA YAPMANIZ GEREKİR HELE BİR DE SÖZLEŞMELİYSENİZ..

zeytinn ve Enise A. bunu beğendi.
  17. Serdar Çetinkaya

Serdar Çetinkaya CMNet Üyesi

Genel olarak belediyede o_O Mühendis o_O Çalışmak :koptum:
    Kim bilebilir ki :)

Enise A. bunu beğendi.
Belediyede çalışan çevre mühendisleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. işletmede çalışan çevre mühendisleri

Bir fabrikada çalışan çevre mühendisinin rutin olarak çalışma şeklini anlatırmısınız?
  2. bursada çalışan çevre mühendisleri

bursada çalışan çevre mühendisi arkadaşlar; şehrimizde tanıdığımız birbirimize destek olabileceğimiz arkadaşlarımızı tanıyormuyuz ?
  3. Tat tesislerinde çalışan çevre mühendisleri

Arkadaşlar tat tesislerinde çalışan çevre mühendislerinin işe girişlerini bakanlığa veya il müdürlüğüne bildirim yapma zorunlulukları var mı? Yönetmelikleri okudum fakat böle bir madde dikkatimi çekmedi ??
  4. Belediyede çalışan çevre görevlileri

Arkadaşlar merhaba, Belediyeye ait arıtma tesisleri Ek- 1 e giren ve çevre izni almış arkadaşlar var mı? Ek 1 olduğu için çevre iznini mutlaka çevre yönetim birimi yada çevre danışmanlık firması çevre iznini almalı? Çevre Görevlisi ve Çevre Danışamanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik mdde 7 (3) bendinde belediyeler için en az bir çevre görevlisi çalışması işlemler için yeterliymiş gibi...
  5. Devlette calisan cevre mühendisleri

Kpss ye çalışalım atanalım diyoruzda atandıgımızda ne gibi işler yapıcaz,pasif masa başı işlermi yoksa yogun sahada geçen dinamik işler mi?