Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediyelerde portala tesis kaydetme sorunu ACİL

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Nazan Şirin Kande tarafından paylaşıldı.

 1. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba, belediyenin kendisine ait aynı vergi numarasıyla çalıştırdığı iki tesis var bunlardan biri asfalt plent tesisi(EK 2) diğeri Atıksu Arıtma Tesisi (EK 1) dir. şu anda bende arıtma tesisi kayıtlıdır.gfb sini aldım çevre izni sürecindedir. aynı şekilde asfalt plentini için kendime tesisi ekleyemedim biri ek 1 diğer ek 2 olduğu için mi bu sorunu yaşadım. Yoksa aynı vergi numarsı altında faaliyet gösteren tesislere bir çevre görevlisi bakamıyormu bu konuda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
   
 2. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarıyla Ek1 de yer alan tesisiler için 2 çevre görevlisi bulundurmak veya çevre birimi kurmak lazım.Ek2 için 1 adet çevre görevlisi yetiyor.
   
 3. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  hayri bey, benim bir tesisim ek 1 de ve kurumda tek çevre görevlisiyim ek 1 dekı tesısımle ılgılı bır sıkıntım yok ama sımdı ek 2 de yer alan asfalt tesisi için gfbye basvrmam lazım, birden fazla tesisi olan kurumlar her işletme için ayrı ayrı mı çevre görevlisimi istihdam edilmesi isteniyor acaba.
   
 4. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Ek 1 tesisleri için 1 değil 2 çevre görevlisi gerekli olduğunu biliyordum ama sizin durum biraz farklı galiba.Benim de eksik bildiğim bazı noktalar var sanırım.Bir araştıralım bakalım.
   
 5. keops

  keops CMNet Üyesi

  ya 1 çevre muh. daha alıp çevre birimi kurmalısınız yada her tesis için ayrı ayrı ek 2 de olanlara 1 çevre muh, ek 1 de olanlar için de 2 çevre müh istihdam etmelisiniz
   
 6. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  keops; evet ama sizin dediğinize göre şu anda mevcut ek 1 deki tesis için 2 çevre görevlisi istihdam edimesi gerekiyor. ben şu anda bunu yaptım tek basıma zaten. bir yanlışlık olmasın ben yönetmelikte aynı vergi numarasına sahip tesisler için bir madde vardı ondan bahsediyorum . ek 1 in yanında ek 2 deki tesisin çevre izinleri işlemlerini yürütemiyormuyum?benzer sorunla karşılaşan yok mu?
   
 7. Arzu Akbunar

  Arzu Akbunar CMNet Üyesi

  benim bildiğim kadarıyla ek-1 e tabi tesisler için çevre yönetim birimi kurulması ya da çevre danışmanlık firmalarından çevre danışmanlık hizmeti alınması gerekiyor yani 1 çevre görevlisi yeterli değil. ek-2 ye tabi tesisler için de aynı vergi numarasına sahip tesislerde 1 çevre görevlisi yeterli bu şekilde biliyorum.
   
Belediyelerde portala tesis kaydetme sorunu ACİL konusuna benzer içeriklerimiz
 1. belediyelerde çevre yönetim birimi

  selam arkadaşlar belediyelerde çevre denetim birimi kuran var mı ya da bildiginiz bi belediye var mıı herkesee kolay gelsinn iyi çalışmalar
 2. Acil durum ekipleri ve acil durum hareket tarzı planlama talimatı

  hazırlanmış bir acil durum ekipleri ve acil durum hareket tarzı planlama talimatı ve acil durum ekipman listesi örneğidir arkadaşlar.
 3. Tesis kayıt

  Arkadaşlar Tesis kayıt sayfasında cevre.cob.gov.tr yazısı çıktığından sonra sıfırdan tesis kaydeden var mı? Yeni aşamalar neler? Eskiden tesisle protokol yapmadan önce tesis kayıt ediyorduk. Şimdi öle bir seçenek bulamadım. Tesisle protokol yap kısmından ise de il ilçe belirtmeme rağmen herhangi bir sonuç getirmedi ekranıma. Bilgisi olan var mı? Teşekkürler
 4. Atıksu arıtma bakteri sorunu acil..

  1)Atık su arıtma proseslerinde varolan bakteriler hangi durumlarda şoka girerler.? 2)Şoka giren bakteriler ölürmü yoksa yaşar mı ? Neden ?
 5. Cbs de tesis ekleme

  Merhaba arkadaşlar cbs de bir tesisi birden fazla kayıt etmişler.bunları bir tesis içerisinde birleştirmek için firmaya tesisleri eklemem gerekiyormuş ama tesis ekleyemiyorum.Nasıl yapmam gerekiyor?Şimdiden teşekkür ederim.