• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belge kiralamayın

vahdet uluyol

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Belediye Çalışanı
Çevre Görevlisi Belgesini 3-5 kuruş fazladan para alayım diye kiralayan arkadaşlara sesleniyorum. Yapmayın İnsanların yiyeceği ekmeğe engel olmayın. Özellikle de Bayan Arkadaşlar çalışmak yerine evde oturup belge kiralıyorsunuz yapmayın.

bunu senin veya benim vereceğim oy hikayesiyle yapılmıcak şeyler aslında. senin ve benim bir temsilcim var o yapacak. Labaratuvarlara sabıt ucret getırdıler ama değişen ne hiçbişey. örneğin fabrika emisyon ölçümü yaptıracak bakanlığın verdiği fiyat belli 2500 mesala ama lab. sahibi diyor kı sen benım hesaba 2500 yatır ben sana geri 1000 tl elden vereyım dıyor. yani değişen bişey yok ben laptop hedıye edenleri falan gördüm. biz kendi kendimize yapıyoruz. Danışmanlıkta para kazanmıyorum dıyen patron yalan söyler

@TAÇ

Ben para kazanılan her işe tüccar mantığıyla bakılması gerektiğini düşünüyorum. Liste fiyatını belirlemek demek sorunu çözmez. Örneğin 500 TL taban fiyat getirdin, bu işin kaba tabiriyle çakallığına kaçacak adam 200 lirasını elden iade ederek daha düşük fiyata çalışabilir ve bunu kim yakalayabilir? Burada denetim mekanizmasının sıkı çalışması ve insanların kaliteli hizmet almaya mecbur edilmesi gerekir. Oy potansiyeli olarak bakmıyorum bu olaya, bu yönetmeliği çıkarmayıp basit bir yönetmelikle geçiştirebilirlerdi. Ama bunu yapmayıp kapsamlı yönetmelikler çıkardılar. Diyelim ki oy potansiyeline dayanarak bakıyorlar o zaman bizim durumumuz daha vahim Çünkü tüm fabrikalara sıkı denetim uygulanıp sürekli sıkıştırıldığı zaman sanayici isyan edecek ve oy potansiyeli olarak senin 1000 katını kaybedecek. Çevre siyaset üstüdür tıpkı iş güvenliği gibi. Olaya böyle bakmak gerektiğini düşünüyorum.

''Çevre siyaset üstüdür '' ülkemiz şartlarında ütopik bir cümle olmuş, burada her şey siyasilerin çıkarları için vardır onların koltuğu için vardır ve evet sanayiciye baskı konusunda katılıyorum zaten danışmanlık yapıp il çevrelerle ilişkin varsa samimi olarak; herkese ceza yazılamayacağını yönetmelikte ki cezaların uygulanamayacağı kurumların olduğunu... biliyorsunuzdur zaten bunun da sebebi siyasi bağlantı oy potansiyelleri falan filan.

@TAÇ

Çevre siyaset üstüdür derken devam eden cümlede olaya böyle bakmak gerektiğini söyledim. Bu herkes için geçerli, günümüz şartlarında geçerlidir değildir bunun tartışmasını yapmadım. Ancak siz siyaset üstü olmadığını ve ütopik bir cümle olduğunu düşünüyorsanız o zaman bu mesleği yapmanız kendinize haksızlık olur. Gidip siyaset yapın ütopyayı gerçekleştirin.