• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belge

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
arkadaşlar herkese kolay gelsin. biz lisansları daha yeni aldık ve il çevre müdürlüğüne tesiste çalıştığıma dair belgeler götürmeliymişim bu belgeler nelerdir acil olarak yardım ederseniz sevinirim.

@Gülin Çağlıyan
peki biz lisansı 2 gun önce onaylandı ve aldık şimdi götursem olurmu birde baska belgeye gerek varmı

@shalic
il çevre müdürlüğü firma lisans aldıktan sonra çevre mühendisinin o firmada çalıştıgına dair belge istiyor. hatta bize verdikleri lisans alt yazısında yazıyor ama tam olarak ne ıstenılıyor onu bılmıyorum ben arkadaslarıma sordum çevre görevlisi belgesi ve hizmet dökümü dediler ama nekadar dogru bılmıyorum?

@Olgaç Sürmelihindi

Peki işe giriş bildirgesi sisteme yükleniyor ya o yeterli değil mi? Bir de bu tat larda çalışan çevre görevlileri ile mi alakalı yoksa tüm çevre görevlileri ile mi?

@CMNet Okuru
sisteme yüklenmiyor kimisi o belge yeterli diyor ben bugun il çevre ile göruseceğim. ıkıncı souya gelecek olursak hem gdt hemde tat firmalarında çalısan tüm çevre görevlileri ile alakalı eğer danısmanlıkta calısıyorsan danısman firma onu bıldırıyor zaten ama bizi ilgilendiren konu tat ve gdt firmaları.

@Gülin Çağlıyan
ben 2012 temmuz ayından bellı calısyorum gfb alım tarıhı 29.04.2013 lisans alım tarıhı ıse 14.01.2014 ben sımdı 2013 u göturmem gereklımı eğer gereklı ıse hangi aylar?

@Olgaç Sürmelihindi
@Gülin Çağlıyan

tamam şimdi bir soru daha sormak istiyorum sizler gdt ve tat larda çevre görevlisi olarak çalışıyorsunuz. web tabanlı izin lisans portalına işe giriş bildirgesi yüklemiyor musunuz? ben mi konuları karıştırıyorum yoksa? :)

ozaman 2012 nın temmuz ayından baslayacağım ve lisans alım tarıhıne kadar sigorta dokumu cıkartacağım:D

@Gülin Çağlıyan
burda kişinin getirmesini istiyorlar maalesef uzakta değil zaten götürmemde problem olmaz:D

@Gülin Çağlıyan
Gülin hanım sizin dediğiniz çıktı sadece sgk yeterlıymıs il çevredeki bir bayanla görüştüm gfb aldıktn sonrakı tarıhlerı getırın dedi birde sgk hizmet dökümünü kase imza yapmama gerek varmı

@CMNet Okuru

@Ahmet Yüksel Bey,
İlgili yönetmelik maddesi ve arkadaşların bahsettiği zorunluluk burada yazıyor;

AMBALAJ ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ
YEDİNCİ BÖLÜM
Çevre Lisansı Alınması
Toplama-ayırma tesislerinin sağlaması gereken kriterler
MADDE 28 – (1)
...
ç) Tam zamanlı olarak en az bir çevre görevlisi istihdam etmesi,
d) Çevre lisansı alması durumunda, çevre görevlisinin tesiste çalıştığını gösterir belgelerini dört aylık dönemler halinde il çevre ve şehircilik müdürlüğüne sunması,

....
zorunludur.

@Fatma Gül Es

Fatma Hanım kaynak bilgi için teşekkürler, nokta atışı olmuş :) ancak benim dikkat çekmek istediğim nokta (veya anlamadığım nokta) bir tesise çevre görevlisi olarak portal üzerinden giriş bildirgesini veya çıkış bilgisini yüklüyoruz. Bunu tekrar her dört ayda bir müdürlüğe sunmanın gayesi nedir?