Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belgelendirme

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında sahindokuyucuyesim tarafından paylaşıldı.

1. sahindokuyucuyesim

sahindokuyucuyesim CMNet Üyesi

arkadaşlar elinizde belediye ve piyasaya sürenlerin imzaladığı belgelendirme sözleşmesi örneği var mı?

2. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

Bu işinize yarayacaktır umarım. Eksik ve yetersiz tanımları sizler güncelleyip daha uygun ifadelerle geliştirebiliriz kanımca.

3. sahindokuyucuyesim

teşekkürler Selçuk Bey..

4. Korkmaz Tolga

Korkmaz Tolga CMNet Üyesi

teşekkürler Selçuk Bey elinize sağlık .

5. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

Rica ederim arkadaşlar ekleyebilecekleriniz varsa geliştirmek daha uygun olacaktır.

6. sahindokuyucuyesim

peki ücretleri neye göre belirliyorsunuz Türkçev ve Çevkonunkilerden ortalama ne kadar fazla diyim yaklasık olsun :)

7. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

TÜKÇEV ve ÇEVKO fiyatları değil de daha çok belgelenecek malzemenin türü ve miktarı fiyat vermede etken, az tonaj yüksek birim fiyat, çok tonaj daha düşük birim fiyat mantığı ile hizmet veriyoruz. Ancak TÜKÇEV ve ÇEVKO'nun birim fiyatlarını takip etmiyor da değiliz. Sonuçta onlardan daha yüksek fiyat verip saçmalama durumuna düşmemek için.

8. Korkmaz Tolga

geçen sene %25 lik bir aşağı fiyatla yaptık biz belgelendirmeleri ;)

9. Gökhan Bayrı

Gökhan Bayrı CMNet Üyesi

tat firmaları için belgelendirme konusunda yardıma ihtiyacım var. atık ambalaj sisteminde sadece ek 7B ve 7C yi dolduruyoruz, yani gdt miz yok, sadece tat firması. Teşekkür ederim.

10. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

Ne gibi yardım talep ediyorsunuz açıkça ifade ederseniz daha kolay olacak yardım etmemiz.

Gökhan Bayrı bunu beğendi.
  11. Gökhan Bayrı

Gökhan Bayrı CMNet Üyesi

Tat ve gdt firmalarının her yılın ocak ayı sonuna kadar (sanıyorum atık ambalaj sistemi üzerinden) bildiriminin yapılması gereken Belgelendirme işlemini kastetmiştim. Neler yapılması gerekiyor, bu konudaki prosedür nasıl işliyor, adım adım hangi belgeler hazırlanıyor ve işlem yapılıyor? Bu adımlarda kritik noktalar püf noktaları var mı?

12. Hatice Koyuncular

Hatice Koyuncular CMNet Üyesi

ben tat ve plastik gdt de çalışıyorum.belgelendirme konusunda sistemden nasıl giriş yapacağım (özet tabloyu nasıl oluşturmalıyım).yardımınz için tşk ederm

13. Gökhan Bayrı

Gökhan Bayrı CMNet Üyesi

Yaklaşık 15 gün süremiz kaldı. Bu konular hakkında kısaca bilgi verebilecek arkadaşların buraya yazmasını bekliyoruz. Teşekkürler

Korkmaz Tolga bunu beğendi.
  14. Korkmaz Tolga

15. Gökhan Bayrı

Gökhan Bayrı CMNet Üyesi

İlgi ve bilgileriniz için teşekkürler Korkmaz dostum.

Korkmaz Tolga bunu beğendi.
  16. Korkmaz Tolga

Ne demek Gökhan Bey , saygılar . Kolay gelsin , iyi çalışmalar .

17. gokceme

gokceme CMNet Üyesi

bu belgelendirme işlemi hangi firmalar ve durumlar için geçerli? teşekkürler..

18. Gökhan Bayrı

Gökhan Bayrı CMNet Üyesi

Belgelendirme yapmamanın cezası nedir? bilginiz var mı?

19. Korkmaz Tolga

Belgelendirme yükümlülüğü olan firma eğer belgelendirme yapmazsa bir sonraki sene %10 cezalı olarak fazlasını yapar .

20. Korkmaz Tolga

Belgelendirme Yapacaklar ;

Piyasaya sürenler, ambalajlı olarak piyasaya sürülen ürünlerin kullanımı sonucu ortaya çıkan ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanmasını, ayrılmasını, geri dönüşümünü ve geri kazanımını sağlamak ve bu amaçla yapılacak harcamaları karşılamakla yükümlüdürler.

Belgelendirmenin kim tarafından yapılacağı ;

Yetkilendirilmiş Kuruluşlar , Lisanslı TAT firmaları .

Belgelendirme konusuna benzer içeriklerimiz
  1. belgelendirme

arkadaşlar bir kaç yere yazdım doğru yeri buldum:) ambalaj atığı için belgelendırme yapmak zorunda olan fırmaları nasıl bulabılırım belgelendırme yapmak zorunda olan fırmayı..bılgısı olan var mı?
  2. Belgelendirme

elimde 1000 ton 'un üzerinde kullanabileceğim kağıt karton ve 200 ton pe var belgelendirme yaptırmak isteyenler bana ulaşabilir.
  3. Belgelendirme

Arkadaşlar yeni çalışmaya başladığım firma ambalaj atıkları ile ilgili belgelendirme işlemi yapmamış . şimdi ben bu belgelendirm işlemi için geç mi kaldım firmamın 2012 yılında belgelendirmesi gereken miktar var 2011 yılından 2012 yılına devir etmiş . 2012 yılına ait belgelendirmelerin bir süresi var mı ne zaman anlaşsam olur lisanslı bir firma ile yardımcı olursanız çok sevinirim. 2012...
  4. Belgelendirme

arkadaşlar belgelendirme konusu şekillendi mi? belediyeler mi yapıyor yoksa tesisler mi? ben belediyeler olarak sonuçlandı biliyorum fakat cuma günü belediyeden aradılar bi firmanın belgelendirme işi var onu yapın dediler acayip bi muamma var...
  5. Belgelendirme

Ek 8c üzerinden sistem belgelendirmeye açılmıştır.Atık ambalaj sistemi kullanan arkadaşlara bilginize....