• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belgelendirme

Bir de şunu sormak istiyorum, sözkonusu TAT firmasının bir Belediye ile sözleşmesi yoksa Belgelendirmeden Muafmıdır? Korkmaz arkadaşa şimdiden teşekkür ederim.

Gökhan Bey ;

TAT firmasının belgelendirmeden muaf olması söz konusu değil çünkü belgelendirme yükümlülüğü Piyasaya Süren Firmalara ait birşey . Ancak TAT firmasının belediye ile sözleşmesi olsun , yada olmasın belgelendirme yapmak kendi insiyatifinde . İsterse belediye ile sözleşmesi olsun , stokları çok yada az olsun ben belgelendirme yapmayacağım dediği zaman herhangi bir yaptırım söz konusu olmadığını biliyorum . TAT firmasının herhangi bir belediye ile sözleşmesi olmaması , ancak belgelendirme yapmak istemesi durumunda herhangi bir Yetkilendirilmiş Kuruluş ile yapacağı sözleşme ile belgelendirme yapabilir .

Kısaca herhangi bir Belediye ile sözleşmeniz yok ama belgelendirme yapmak istiyorsunuz , o halde Yetkilendirilmiş Kuruluş ile sözleşme yapmanız gerekir .

ben bi deterjan fabrikasında görev yapıyorum.. PE,PET ambalajları piyasaya sürüyorum bide ikincil ambalaj olarak koli var.. belgelendirmeyi yaptıktan sonra hedefleri nasıl tutturacağımı tam olarak anlamadım, ne yapmam gerek?

@sahindokuyucuyesim

Sayın sahindokuyucuyesim ; TAT firmasının herhangi bir yetkili kuruluş ile antlaşması yoksa pektabi Belediye TAT ve piyasaya süren arasında Belgelendirme Sözleşmesi yaparak piyasaya süren firmanın belgelendirme yükümlülüğünü yapabilir .

Ambalaj EK-5 forumunda Dönem Başı Stok (DBS) /Dönem Sonu Stok (DSS) / Toplam Stok Edilen Ambalaj (TSA) Kısımlarında

Dönem Sonu Stok > Dönem Başı Stok ise Toplam Stok Edilen Ambalaj= DSS-DBS
Dönem Sonu Stok < Dönem Başı Stok ise Toplam Stok Edilen Ambalaj= 0

Ben böyle bir çıkarım yaptım yanlış olma ihtimali yüksek şu kısmı bana biri açıklayabilir mi?

Arkadaşlar belgelendirme usul ve esasları 22 kasımda yayınlanmıştı sanırım peki eski yayınlanan usul ve esaslar var mı kimsede ?
eskisiyle farkını bulmaya çalışıyorum da dosya hazırlanırken; eskisinden farkı kantar fişi olmayacak sanırım doğru mudur?