Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belgeler

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında gizcev tarafından paylaşıldı.

1. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

Arkadaşlar tesislere yapılacak olan beyan formları genel olarak hangileri? Benim tesislerim hep taş ocağı yardımcı olurmusunuz?

2. Gizem Gider

Gizem Gider CMNet Üyesi

Çevre izinleriniz için gerekli olan emisyon deşarj ve gürültü için başvuruda bulunmalısınız (hangilerine tabiyseniz). Bu izinler için de öncelikle bağlı bulunduğunuz il çevreye bir dilekçe ile uygunluk yazısı başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. uygunluk yazılarında sonra GFBye başvuruda bulunursunuz. (çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar kakkında yönetmelik buna bir bakın, orda ortak belgeleri de tamamlamanız gerekir)
    Eksikler varsa diğer arkadaşlar daha doğru yönlendirme yaparlar.

3. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

Arkadaşlar ben TAT'da çalışıyorum. "Atık Akü Geçici Depolama Lisansı" 15 gün sonra sona erecek. Ne tür işlemler yapmam ve hangi yollaru izlemem gerekiyor?

Belgeler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yeni Gizli Belgeler

Takip edenlerimiz var mı bilmiyorum ama Wikileaks bu gece yeni gizli belgeler yayınladı. ( Yayınlanan belgelerin en büyük 2. çoğunluğunu Türkiye oluşturuyor ) Anlık izliyorum yayınlanan çevirileri ve gerçekten çok iddialı şeyler var. Bu belgeler gerçek midir yoksa çok ince bir oyun mudur bilmiyorum ama yarın gazete manşetlerinde ve dünya gündeminde çok ilginç şeyler olacak gibi.
  2. Geçici faaliyet belgesi için gerekli belgeler

Geçici faaliyet belgesi için gerekli belgeler : 1- ÇED Olumlu yada Gerekli Değildir Kararı (ÇED’ e tabi tesisler için) veya ÇED’ e tabi olmayan tesisler için kapsam dışı olduğunu gösterir yazı. 2- 3194 Sayılı İmar Kanunun Kapsamında; 2.1- 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış yapılarla ilgili olarak; -Yapı kullanma izin belgesi -İşletmede yapı kullanma izinleri...
  3. gfb özel belgeler

gfb başvurusu sırasında gerekli belgelerli ekledikten sonra bir sonraki adıma geçemiyorum. ayrıca özel belgelerde arıtma tesisi proje onayını istiyor ama tesisimde atık su arıtma tesisi yok. yardımcı olabilirmisiniz demir madeni sözkonusu olduğunda nasıl bir yol izlenmelidir sonuçta çevre iznine deşarjıda dahil etmek gerekecek
  4. Kırma Eleme Tesisi için Gerekli belgeler

Arkadaşlar, Kırma eleme tesisi ( patlatmalı ve patlatmasız olmak üzere ayrı ayrı ) ve asfalt plentleri, çevre izinleri kapsamında ne gibi izinler almamız gerekiyor. Hangi işlemler için izin gerekli? Farklı bir dalda mühendis olmama rağmen bu konuda bilgi almam gerekti. Yardımcı olursanız memnun olurum. Hepinize kolay gelsin
  5. Emisyon uygunluk için hangi belgeler gerekli?

merhaba arkadaşlar, ötl geri dönüşüm tesisi için emisyon uygunluk yazısı alacağız. il müdürlüklerinden geldiklerinde tesise ait hangi evrakları görmek istiyorlar? kapasite raporumuz çıkmadı henüz kapasite raporu olmadan emisyon il uygunluk alabilir miyiz? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.