Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beton santralleri kapasite raporu ve çed

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Levent Yavuz tarafından paylaşıldı.

1. Levent Yavuz

Levent Yavuz CMNet Üyesi

ek 2 listesien göre, sanırım beton tesisleri şu kapsamda
    2.14 :üretim kapasitesi 10m3/saat veya üzerinde olan çimento kullanarak beton veya yol malzemesi üreten tesisler , ........

bu hesaba göre 10 x 24 x 365 = 87600 m3/ yıl yapar. tabi 365 gün 24 saat çalışırsa hesap böylemi bilmiyorum.

elimde kapasite raporu 300000 m3/ yıl olan bir beton tesisi var çed kapsam dışı demiş .
    nasıl olacak arkadaşlar.
    birde sisteme giriş yapınca ek 2 yada ek1 listesinden birini seçmemiz gerekiyor tesis bunlara uymuyorsa ne seçecez.
    kolay gelsin

2. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Kapasite raporunda günlük saatlik üretimleri bir yılda tesisin kaç gün çalıştığının belirtilmiş olması gerekir. orda geçen saatlik üretime göre seçim yapabilirsiniz.

3. Levent Yavuz

Levent Yavuz CMNet Üyesi

k1=70 m3/saat x 8 x 270 x 0.75 = 113.400 m3 /yıl
    8 günlük çalışma saati
    270 yıldaki çalışma günü 075 de m3 ve beton çevirme katsayısı

zaten 70 m3 / saat otomatik olarak 10 dan fazla

fakat çed ek listesinde

ç) 10.000 ton/yıl ve üzeri kapasiteli, son ürünü asbestli beton olan tesisler. acaba buna mı bakacaz
    ama yine fazla bizim ki

4. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Bizim yaptığımız beton santrallerinde 100 m3/saat altında kapasitesi olan beton santrallerine çed muafiyeti veriliyor. ancak çevre izinleri kapsamında ek-2 listesinden danışmanlık hizmeti veriliyor.
    sizin tesisiniz 70m3 yani ÇED den muaf çevre izinlerinde 2.14 den GFB başvurusu yapmalısınız diye biliyorum. Ancak yinede çevre il müdürlüğüne başvurmakta fayda var diye düşünüyorum.

Beton santralleri kapasite raporu ve çed konusuna benzer içeriklerimiz
  1. beton santralleri ve taş ocakları

Arkadaşlar GFB için iş akış şeması hazırlayacağım da bu kapsamda yapılmış çalışmalar varsa burada paylaşabilir miyiz? Teşekkürler şimdidennn
  2. Beton santralleri

arkadaşlar beton santrallerinin çevreye olan etkileri hakkında bilgisi olan varsa yada elinde döküman olan varsa paylaşırsanız sevinirim..
  3. Beton santralleri

arkadaşlar beton santralleri için GFB aşamasında gerekli olan yapı kullanım muafiyeti ile ilgili herhangi bir notunuz var mı? yönetmelikte göremedim de.
  4. Kapasite raporu

Merhaba arkadaşlar, Tat lisanslı tesıste kapasıte raporu 1/3 oranında artıs olursa lısans yenılemesı yapılır yazmaktadır. Lisans yenıleme ıslemınde belge askıya mı alınır yanı faalıyetıne devam edemez mı? Bu şekilde bır calısması olan varsa acıl yardım lazım bana:( kafam karıstı