Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beton santralleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Emrah Bozkaya tarafından paylaşıldı.

 1. Emrah Bozkaya

  Emrah Bozkaya CMNet Üyesi

  arkadaşlar beton santralleri için GFB aşamasında gerekli olan yapı kullanım muafiyeti ile ilgili herhangi bir notunuz var mı? yönetmelikte göremedim de.
   
 2. Şeyma Huyut Eyigün

  Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

  Emrah Bey,

  Yapı kullanma muafiyeti söz konusu değil zannedersem.

  İmar durumuyla alakalı bir konu, yapı kullanma izin belgeleri olmak durumunda, siz yapı kullanma izninin olup olmadığına bakın isterseniz. Ya da 2004'ten önce kurulduysa eğer ona dair bir belge yapı kullanma muafiyeti yerine geçebilir.
   
 3. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  12/10/2004ten başka yapı muafiyeti kabul edilmiyor. özel durumlar hariç.(kiracı olmak)
   
 4. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Tesis belediye sınırları içerisinde ve faaliyet alanında herhangi bir yapı yok sadece kurulu tesis var. Bu durumda muafmı olur yoksa yapı kullanım iznine tabimi olur. belediyeye dilekçeyle başvurdum onlarda telefonla bana sordular??
   
Beton santralleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. beton santralleri ve taş ocakları

  Arkadaşlar GFB için iş akış şeması hazırlayacağım da bu kapsamda yapılmış çalışmalar varsa burada paylaşabilir miyiz? Teşekkürler şimdidennn
 2. Hidroelektrik santralleri (hes) ve rüzgar enerjisi santralleri (res)'nde çevresel etki değerlendirme

  Özellikle "Gfb_tayfa" nickli arkadaş baksın geçen HES lerle ilgili döküman istiyordu belki işine yarar. ayrıca bakarsa buraya (( Gfb=Genç Fenerliler, Tayfa:Trabzonspor taraftar derneklerinden biri :) bağlantıyı kuramadım ))
 3. Beton santralleri

  arkadaşlar beton santrallerinin çevreye olan etkileri hakkında bilgisi olan varsa yada elinde döküman olan varsa paylaşırsanız sevinirim..
 4. Beton santralleri kapasite raporu ve çed

  ek 2 listesien göre, sanırım beton tesisleri şu kapsamda 2.14 :üretim kapasitesi 10m3/saat veya üzerinde olan çimento kullanarak beton veya yol malzemesi üreten tesisler , ........ bu hesaba göre 10 x 24 x 365 = 87600 m3/ yıl yapar. tabi 365 gün 24 saat çalışırsa hesap böylemi bilmiyorum. elimde kapasite raporu 300000 m3/ yıl olan bir beton tesisi var çed kapsam dışı demiş . nasıl...