• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

bilirkişilik hk.

Serhat Güler

Kayıtlı Kullanıcı
https://www.cevremuhendisleri.net/f114/cevre-muhendisi-bilir-kisilik-5505/#post15502

bu adreste arkadaşım birşey sormuş konu sapmasın diye başka bir başlık altında bir arkadaşımın başından geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

arıtma tesisinden ceza alan ve bu yüzden haklarında çevreyi kirletmek suçundan kamu davası açılan bir firmaya bilirkişi olarak 1 makine mühendisi ve 1 çevre mühendisi geldi. makine mühendisi baş bilirkişi. hakim tesis ile ilgili tüm bilgileri çevre mühendisinden aldı. makine mühendisine hiçbir şey sormadı. makine mühendisi sadece tesiste fotoğraflar çekti. bilirkişi raporu olarak çevre mühendisi teknik konulardan bahsederek firma lehinde rapor sundu. makine mühendisi ise arıtmanın A'sından bile bahsetmemişti raporunda. tamamen iş güvenliği konularını yazmıştı raporunda. işte periyodik ölçümler, elektrik tehlikeleri, korkulukların eksik olması, yeterli uyarı ikaz levhası olmaması gibi şeyler. sanki iş kazası davası gibi. bu durumdan ötürü de firmanın çevreyi kirlettiğini ve ilgili kişilerin ceza alması gerektiği raporunu yazmış ve bu rapor yüzünden ilgili kişiler ağaç dikme ceza almıştı. çevre mühendisinin yazdıkları hiçe sayılmıştı.

şimdi soruyorum siz sevgili meslektaşlarıma bu nasıl bir adalet??????????? arıtma davasında bile makine mühendisi birinci bilirkişi oluyor ve onun yazdıkları saçma sapan raporla hakim kararını verebiliyor? onu da geçtim raporunda arıtma ile ilgili hiçbir şeye değinmedi halde kişiler ceza aldı. yazıktır günahtır.