Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir birlik olarak hareket etme

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

 1. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,

  Sizlerle bir düşüncemi paylaşmak üzere bu konuyu açıyorum. Oldukça uzun zamandır internet kullanan birisiyim. İnternet üzerinde bir çok forum, portal vb gördüğümü söyleyebilirim.
  Aynı zamanda Çevre Mühendisiyim ve buradan haberim olmadan önce bir çoğumuzun bildiği diğer forumda üyeydim/üyeyim.

  Arkadaşlar forumlarda hepimizin bildiği gibi bilgi paylaşımı ve yardımlaşma esastır. Bununla birlikte kaynaşma ve bir samimiyet oluşturmayı sağlar. Ancak bugün bazı forumlarda şunu görebiliyoruz:
  Birisi bir şey soruyor, onun üzerine 10 kişi aynı ve benzer farklı soruları soruyorlar ancak cevaplayan yok. Forumda tabi ki o an için bilgi sahibi bir kişi olmayabilir ancak bu bazen öyle bir hâl oluyor ki o forum artık iyice pasifleşiyor. Cevap alınamadan sorulan sorularla doluyor.
  Şu an için bu sitede böyle bir durum çok fazla söz konusu değil ancak ben gündeme getirmek istiyorum. Mümkünse, zamanımız olduğunca forumuzda gezelim. Güncel mesajları kontrol edelim. Bilgi sahibiysek bir şey de biz yazalım. Bu çok zamanımızı almayacağı gibi, hem meslektaşlarımıza yardımcı olmuş olacağız hem de sürekli dediğimiz " Çevre Mühendisleri olarak birlik olmalıyız, hiç kimse neden bir şey yapmıyor" türü şeyleri somutlaştırmış oluruz.
  Forum türü yerler paylaşım oldukça renklenir. Burada elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışan çok arkadaşımız var, bu ortada. Ancak bunlar sabit kişiler olmasın. Hepimiz fikrimizi beyan edelim. Bu bizim için sıkılarak yapacağımız bir görev değil aksine sosyal bir oluşum.
  Bunun sonucunda ne mi olacak ? Birilerinin aradığı soruya yardımcı olacağımız gibi burada yüzyüze tanışmıyor da olsak en azından birbirimiz ile ilgili bir samimiyetimiz bir ortamımız olacak. Hani birlik olmaktan bahsediyoruz ? Odalar, dernekler vs yereldeki meslektaşlarımızı bir araya getirerek birlik oluşturabilir ancak internet gibi bir oluşum ulusal anlamda meslektaşlarımızı bir araya getirebilmekte. O yüzden ben tüm arkadaşlarımızı forumda yazışmaya davet ediyorum.
  Bu yazışma illâ belli bir konuda olmak zorunda değil. Aklınıza gelen her şeyi yazabileceğiniz bölümler mevcut biliyorsunuz. Paylaşmak istediğiniz sorunlarınızdan, güncel olaylara, genel kültür gibi konulardan, sanata her konu için başlıklarımız var ve hepimizin ortak ilgi alanları olduğu düşüncesindeyim.

  Herkese iyi çalışmalar dilerim.
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Üzerine söylenecek söz yok.. Teşekkür ederim.
   
 3. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Rica ederim, her zaman ;)
   
 4. İsrafil Yılmaz

  İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

  elimizden geldiğince yazıyoruz mesleki anlamda olmasada ama yazılanları okuyunca faydası olmuyor da değil yani :)
   
 5. Ayşe Nur Yasemin

  Ayşe Nur Yasemin CMNet Üyesi

  Cihancım yine döktürmüşsün :) düşüncelerine can-ı gönülden katılıyorum eline ve emeğine sağlık arkadaşım...:)
   
Bir birlik olarak hareket etme konusuna benzer içeriklerimiz
 1. İşyerinde Yapılan Sekiz Kusurlu Hareket

  Hala neden terfi edemediğiniz konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız, siz de çalışanların sık yaptığı sekiz kusurlu hareketten birini yapıyor olabilirsiniz; Belirlediğiniz kariyer hedefleri hala çok mu uzakta? Eğer iş yerinde bir üst lige geçmenin yolunu hala bulamadıysanız iş yaşamına biraz daha farklı bakmanın zamanı gelmiş olabilir. Farkında olmadan yapılan bazı davranışlar kariyerinizi...
 2. Depremde Hareket Tarzı nasıl olmalıdır ?

  Adım Doug Copp. Dünyanın en tecrübeli kurtarma birimi Amerikan Uluslar arası Kurtarma Ekibinin Kurtarma şefi ve afet olayları müdürüyüm. Bu makaledeki bilgiler bir deprem anında hayat kurtaracaktır. 875 yıkılmış binaya sürünerek girdim, 60 ülkeden kurtarma ekipleriyle çalıştım, birçok ülkede kurtarma ekipleri oluşturdum, ve çok sayıda ülkede birçok kurtarma ekibinin üyesiyim. 2 Yıl...
 3. Tat firması yönetim planı fes etme işlemi

  şimdi biz bir beldeyle yönetim planı oluşturmuştuk tam sözleşmeyi imzaladık ama yönetmelik değişti mücavir alan kalktı dosyada bakanlıktan onaylı geldi şimdi biz bu işten vazgeçtik ama nasıl bir yol izlememiz gerekiyor cezası falan varmıdır bu tek taraflı fesin
 4. Istanbul oda seçimlerinde meslekte birlik grubu

  Arkadaşlar, İstanbul Oda seçimlerine Meslekte Birlik Grubu olarak bizlerde gireceğiz. Oda yönetiminin değişmesi gerektiğini yıllarca herkes kendi arasında konuştu. Mevcut TMMOB ve CMO yönetiminden şikayetçi olduğumuz bir çok konu oldu. -İş güvenliği uzmanlarının 2010 aralık sınavıyla alınan belgeleri bu yönetimlerin Danıştaya açtığı davalar sonunda iptal oldu. -Çevre Görevlisi işini neden...
 5. Yangına Su ile Müdahale Etme

  Yangına Su ile Müdahale Etmenin yasak olduğunu gösterir işaret. 2368x3498 px boyutlarında yüksek çözünürlüklü.