Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir çevre mühendisi imza yetkisi nasıl kazanır.

Konu, 'Mesleki Deneyimleriniz' kısmında kadir kurt tarafından paylaşıldı.

1. kadir kurt

kadir kurt CMNet Üyesi

Çevre mühendisi diploması aldık. hemen imza yetkimiz olmuyor sanırım hangi süreçler sonucu imza yetkisine sahip oluyoruz illa belirli bir süre çalışmamız mı gerekiyor yoksa belirli bir ücret veya sınav sonucu mu bu imza yetkisini alabiliyormuyuz?

imza yetkisi mesela ÇED raporlarına yada gerekli izin belgelerine onay için....

meltemkuvvet bunu beğendi.
  2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Yapılan işe göre değişiyor. Ben projede çalışırken yaptığım her projeye imza attım yanımda genel müdür imzasıda oluyordu bu şekilde devam ediyordum. 3 senede çalışınca bu hakkı kazandım..

3. Cengiz İşleyen

Cengiz İşleyen CMNet Üyesi

Yaptığın işte hazırladığın projeye göre kendine göre de bir antet açabilirsin. Çizen Kontrol eden, proje müdürü gibi bir kaç paraf oluyor orda zaten. mesela ilk başta çizen kısmına imza atabilirsin.

4. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Şimdi arkadaşım imza yetkisinden kasıt şudur: Merci sana vekalet verir seni vekil tayin eder. Sen de imzanı kullanırsın. Özellikle ÇED Raporlarında bu böyledir. Firmanda çalışan ve yeterlikte görünen diğer çalışanlarla beraber ptd ve/veya ÇED'lerde imzanı gerekli bölüme atarsın. Çevre Görevlisi isen danışmanlık firman seni tesise atar belge yüklemeleri vs senin işleminden geçer en son firman onaylar. ÇBS 'de ise atık beyanlarında tesis yetkilisinin sana veya firmaya vekalet vermesi gerekmektedir. Benim bildiklerim bunlar

Umarım açıklayabilmişimdir

Bir çevre mühendisi imza yetkisi nasıl kazanır. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İmza yetkisi

Bu konuda biraz bilgi paylaşımı yapmalıyız bence. Çevre Mühendisi olarak mezun olduktan sonra neyle ilgili bir imza yetkimiz var ? Ne yapınca neyle ilgili bir yetkimiz daha oluyor vs ? Yani atıyorum bugün benim bildiğim kadarıyla bir Elektrik-Elektronik Mühendisi bazı seçmeli dersleri alınca Elektrik Mühendisinin imza yetkisine sahip olabiliyor. Bizde durum nedir ? İmza yetkisi nerelerde...
  2. izin ve acil eylem ve müdahale planına imza atma yetkisi kimde?

arkadaşlar merhaba; lisans yönetmeliği kapsamında hazırlanmış olan acil eylem ve müdahale planına imza atması gerekn kim?danışmanı olduğum plastik geri dönüşm fırmasının acıl eylem planını hazırladım ve tesıste 50 kısının altında calısan var?ımzayı kendım atabılırmıyım yada kımın atması gereklı.simdıden cok teskkurler
  3. E-imza ile imzalanmıs dosya sistemden nasıl kaldırılır?

Yanlış bi dosya yüklenmiş ve e-imza ile imzalanmış bi dosyayı nasıl kaldırabilirim..
  4. Tmmob'nın yetkisi çevre ve şehircilik bakanlığına

Türkiye'nin gündemindeki önemli projelere dava açıp toplam 150 milyar liralık işi engelleyen TMMOB'un yetkileri, Hükümet'in TMMOB Kanunu'nda yapacağı değişiklikle kısıtlanacak. AK Parti Meclis'te torba kanuna meslek odalarının vize ve onay yetkilerini kaldıracak bir önerge verdi. AK Parti İmar Kanunu 8 maddeye meslek odalarının vize ve onay yetkisini kaldıran ekleme için oylama yaptı ve oy...
  5. Başarılı bir çevre mühendisi nasıl olabilirim?

Merhabalar. Bir danışmanlık şirketinde çalışmaktayım ama sanki hiç birşey bilmiyor gibiyim. Tam anlamı ile danışmanlık şirketini yürütebilmem için veya benden memnun kalınması için ne tür şeyleri bilmem gerekir. Örneğin; gfb başvurusu yapabiliyorum ama bunların yanında daha fazla kendime ne katmam lazım. Şimdiden teşekkür ederim . Selametle