Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir soru

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Tolga Kelesli tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Kelesli

Tolga Kelesli CMNet Üyesi

bildiğiniz gibi 2. ve 3. yılların sonunda staj yapıyoruz.ben 2. sınıfı bitirdim.ama staj yapmadım.3 ve 4 te yapıcam.şimdi ben bölüm birincisiyim.4. sınıfın sonunda da ben birinci kalacağım diyelim. 4. sınıfın sonunda staj yapacağım için diplomayı daha geç alıcam.ben birinci sayılır mıyım sayılmaz mıyım ?

2. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

3. sınıfın sonunda yazın hem lab. ardından işletme stajı yapma şansın yok mu ?

3. Tolga Kelesli

onu sorucam.siz yapabiliyor muydunuz

4. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

okuluna göre değişir o ben öyle birşeye kendi okulumda tanık olmadım ama staj yaptığım yerde bir arkadaş o şekilde yapıyordu

5. Ceyda Kazancioglu

Ceyda Kazancioglu CMNet Üyesi

4. sınıfta 1. sayılmazsınız çünkü mezuniyetiniz eylüle kalıyor. kağıt üzerinde sizin arkanızdan gelen birinci sayılır pratikte siz olsanız bile.. çünkü onun diploma tarihi haziran tarihli sizin eylül tarihli olacak.

Çiğdem Aksoy bunu beğendi.
  6. Çağdaş Hacıoğlu

Çağdaş Hacıoğlu CMNet Üyesi

Üniversitelerin birçoğu 2 stajı bir arada yapmaya imkan sağlıyor ve stajın okul birinciliğiyle bir alakası yok, şayet okul tarafından notla değerlendirilmiyorsanız...4. sınıfın 2. dönemine o stajı yapmış olarak girebil yeter ki :)

7. Tolga Kelesli

cevaplar için teşekkürler.umarım kabul ediyolardır 2 stajı aynı yaz içerisinde...

8. Tolga Kelesli

hatta çağdaş arkadaşım ben de akdenizdeyim.bizim üniversite bunu sağlar mı ?

9. Burak Yeniay

Burak Yeniay CMNet Üyesi

peşpeşe yaptım stajı; önemli kısım stajının, okulun açık olduğu tarihlerle çakışmaması. temmuz, ağustos yapmıştım ben.

Çağdaş Hacıoğlu bunu beğendi.
  10. Çağdaş Hacıoğlu

Tabi ki yapabilirsin ikisini de bir arada... Akdeniz Çevre Staj konusunda en az sıkıntı yaşayacağın yerdir bana göre...İleride iş arama sürecinde sana güç kazandıracak referanslar edinebileceğin bir firmada yapmaya çalış stajlarını...Bırak diğerleri iller bankasında, bakanlıkta çay içsin :)

Tolga Kelesli bunu beğendi.
  11. Paradox

Paradox CMNet Üyesi

Bununla ilgili yönetmeliklere bakmak lazım :)

12. Aybike Sarıçiçek

Aybike Sarıçiçek CMNet Üyesi

Ben stajımı İller Bankası 9. Bölge Müdürlüğü'nde yaptım ve dediğiniz gibi çay içerek geçirmedim. Stajımın tamamı altyapı inşaatında geçmekle beraber Kırşehir İli Yağmursuyu Toplama Projesi içinde çalışma fırsatı verildi.Tabi diğer müdürlükler stajerlerine aynı fırsatları sunabiliyor mu bilemiyorum..

13. Çağdaş Hacıoğlu

Kendiniz söylemişsiniz işte Aybike hanım. Siz nadiren rastlanabilecek, şanslı bir stajyersiniz devlet adına. İlla ki devlette de verimli staj dönemleri geçirenler olmuştur ama istisnai durumlar bunlar...
    Özel sektör gibi olmuyor hiçbir zaman...Özelleşmeye düşman biri olarak malesef bunları söylüyorum şahsım adına...Keşke böyle olmasa...

Aybike Sarıçiçek bunu beğendi.
Bir soru konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ISO 9001 soru listesi

ISO 9001 soru listesi
  2. İSG İç Tetkik Soru Listesi

Örnek İç tetkik soru listesi
  3. Bir Soru...

Büyük bir havuzumuz var ve bu havuzun üstünde bir nilüfer yaprağı var. Yaprak pazartesi günü hariç her gün 2 kat büyüyor. pazartesi günü ilaçlamadan dolayı hiç büyümüyor. Soru 1 : Nilüfer yaprağı tüm havuzun yüzeyini 28 günde kapladıysa havuzun yarısını kaç günde kaplamıştır? Soru 2 : Bugün salı günü ve havuzun tüm yüzeyi nilüfer yaprağı ile kaplanmışsa; nilüfer yaprağı havuzun yüzeyinin...
  4. Soru sorma sanatı

[COLOR=#000099][FONT=Verdana]İki arkadas, hararetle tartışıyormus. Tartıştıkları konu, sigara içerken İncil okunup okunmayacağı imiş... Sonuç alamayınca hikaye bu ya Papa'ya sormaya karar vermişler. Papa'nın yanına gidip sırayla sorularını sormuşlar. Biri olumsuz cevap alırken diğeri, izin almayı başarmıs. İzin alamayanın sorduğu soru: - Papa hazretleri, İncil okurken canım sigara içmek...