• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bir sorum vardı ?

Samet İnce

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar.ben siteye yeni üye oldum. çevre mühendisi değilim ama olmayı düsünenlerdenim. ben saglık bakanlıgında 657 ye tabi lise mezunu düzeyinde çevre saglıgı teknisyeni ünvanıyla calısmaktayım. çevre mühendisligi programı bizde üstögrenim sayılıyor.yani çevre mühendisinin maas ve kıdemine sahip olunuyor. aranızda benm gibi çevre saglıgı teknisyeniyken çevre mühendisligini kazanıp okuyan, bitiren veya ünvanını alan arkadaslar varmı ? nasıl çalısmalıyım nasıl kazanmalıyım.bilgiye ihtiyacım var.çevre saglıgı teknisyenliginden gelmeyen diger çevre mühendisi arkadaslarında görüslerine ihtiyacım var.smdiden tsk ederim.

ya abicim bende alt yapı yok.ygs den 70 net felan yaparım.sayısalım hic yok nerdeyse zorlarsam ygs den 80 net.lys snavından barajı gecsem yeterli olurmu acaba.200 bin sıralamaya girmem gerekiyo araştırdıgım kadarıyla

@bysmtc
ben lys sinavi ile girdim ve 140.000 civari bir siralama ile kocaeli universitesini kazandim. siralaman geriledikce gidecegin okulun degeri azalicaktir bana farketmez dersen tabi ki yeter.

ben çevre mühendisliğini kazanıyorum kocaelide tercih erdim ama iş olanakları maaşları nedir okul nasıl kendimi nasıl geliştiririm?

2006 yılında sayısal-2 den 72000. sıradaydım, akdeniz üniversitesini kazandım. şimdiki sistem hakkında pek bilgim yok. çevre müh. yazacak arkadaşlar iş bulma konusunda pek sıkıntı çekmessiniz. Ama bulduğunuz işlerde alacağınız ücretler tatmin eder mi bilmiyorum.